GÜNDEM
Giriş Tarihi : 17-01-2020 12:29   Güncelleme : 17-01-2020 12:30

Hak ettiği cezayı buldu!

Mudanya’da, evden kaçarak, evlenen kızı V.B. (30) ile görüşmek isteyen eşi Filiz K.’yi (49) tüfekle vurarak, öldüren H.K. (54), yargılandığı davada, ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

Hak ettiği cezayı buldu!

İstanbul'da yaşayan Filiz K. ile H.K.’nin 3 çocuğundan kızları V.B., evden kaçarak, biriyle evlendi. Aile, 2016 yılında Bursa'nın Mudanya ilçesine taşınıp, Halitpaşa Mahallesi'nde yaşamaya başladı. Temmuz ayında kızıyla görüşmek isteyen Filiz K.’ye, eşi H.K. engel olunca çiftin arasında tartışma çıktı. Tartışma, büyüyüp, kavgaya dönüşürken H.K., evdeki pompalı tüfekle Filiz K.’yi vurarak öldürdü. Olayın ardından H.K., oğlu Burhan K.’yi arayıp, "Gel anneni öldürdüm" dedi. Polise teslim olan H.K., sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Bursa 15'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'eşini kasten öldürmek' suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açılan 3 çocuk babası H.K. yargılaması yapıldı. Duruşmaya sanık H.K., avukatı ile oğulları Burhan K., Rıdvan K., kızı Vildan B., öldürülen Filiz K.’nin annesi Kevser, babası Nurettin ve kardeşleri Yusuf ve Ender Akdeniz katıldı.

'HAYATIM BOYUNCA UNUTAMAYACAĞIM ÜZÜNTÜ DUYUYORUM'

H.K., duruşmadaki savunmasında, eve güvenlik kamerası taktırdığını belirterek, "Olay günü kameranın fişini çektim ve eşime de söyledim. Eşim 'Kamerayı bize gelen anne ve babam rahat etmesin, diye taktırdın' dedi. Tartıştık ve hakaret ederek, ellerini göğsüme bastırarak, beni yatağa itti. Şifonyerin yanında sürekli dolu duran tüfeği alarak tuvaletten çıkan eşime ateş ettiğimi sonradan hatırlıyorum. Hayatım boyunca unutamayacağım üzüntü ve pişmanlık duymaktayım" dedi.

Müştekilerden Burhan K. ise babasından şikâyetçi olmadı. Olayın, kendisinin kaçmasıyla ilgisinin olmadığını söyleyen Vildan B. ile diğer müştekiler de sanığın cezalandırılmasını isteyerek, şikâyetçi oldu.

Mütalaa veren cumhuriyet savcısı, sanık H.K.’nin ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırılmasını istedi. Son sözü sorulan K., "Pişmanım ve dış etkenler yüzünden bu olay oldu. Çok üzgünüm. Takdir mahkemenin" dedi.

Sanık avukatı ise müvekkilinin savunmasına katıldığını belirtti.

Mahkeme heyeti, toplanan deliller sonucu ilk duruşmada 'iyi hal' uygulamadığı sanığı ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına mahkum etti.