Advert
Advert

HAFTA SONU YİNE HAMSİYE DOYACAĞIZ BU FESTİVAL KAÇMAZ

Hafta sonu düzenlenecek olan 4. Hamsi ve Horon Festivali öncesi basın mensuplarını ağırlayan Engin Tokgöz, "Derneğimiz büyürse kültürümüz büyür" dedi ve festivale tüm hemşerilerini ve Bursalıları davet etti.

HAFTA SONU YİNE HAMSİYE DOYACAĞIZ BU FESTİVAL KAÇMAZ

 

Semih ŞAHİN

BURFAŞ tesislerinde basın mensuplarıyla bir araya gelen Mudanya Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Engin Tokgöz, bütün basın camiasının gazeteciler gününü bir kez daha kutladı. Konuşmalarına derneğin yapmış olduğu faaliyetleri ekleyen Tokgöz, Pazar günü düzenlenecek olan geleneksel 4. Hamsi ve Horon Festivali'nin detayları hakkında bilgi verdi. Festival Güzelyalı Kent Meydanı'nda düzenlenecek. Yapılacak olan festivalde katılımcılara 1 ton hamsi ikram edilecek. Festival için gelecek olan Karadenizli sanatçılar ise katılımcıların horon tutmasına olanak sağlayacak ve geceyi doyumsuz bir hale getirecek.

Birlik ve beraberlik duygusunu misliyle yaşayacağız

Kültürlerini yaşatmak için aktif bir şekilde çalıştıklarını söyleyen Başkan Engin Tokgöz, düzenlenen festivalde hemşerilerine 1 ton hamsi ikram edeceklerini söyledi. Bu tür etkinliklerle birlik ve beraberliklerinin daha da pekişeceğinin altını çizen Tokgöz, "Güzide ilçemiz Mudanya'da 'Derneğimiz büyürse kültürümüz büyür' vizyonuyla çıktığımız yolda geleceğe yönelik hedeflerimiz ve inancımız gün geçtikçe artmaktadır. Güzelyalı İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) iskelesinin yanında düzenleyeceğimiz 4. geleneksel Hamsi ve Horon Festivali saat 12 itibariyle ziyaretçilerine kapılarını açacak. Mudanya'nın ekonomisine ve tanıtımına katkı sağlayacak, birlik ve beraberlik ayrıca barış ve kardeşliğin pekişeceği bu coşkuyu geçtiğimiz yıl yaşadık, bu sene de misliyle yaşayacağız. Mudanya Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği olarak kaliteli ve aktif bir dernekçilik ve sivil toplum kuruluşu olabilmek için bu tür organizasyonlarla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu gibi faaliyetlerle ilçemize ve derneğimize katkıda bulunduk. Düzenlemiş olduğumuz organizasyonlarda Karadeniz'in bütün illerinden gelen katılımcılarımızla sohbet edip kaynaşarak, bizlerde onların programlarını öğreniyor ve katılım gösteriyoruz. Düzenleyeceğimiz bu festivalle derneğimizin ses getireceğine inanıyorum" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500