Advert
Advert

HACI HASAN OĞULLARI BU GAYRETİNİ SÜRDÜRÜRSE BAKLAVA'NIN BAŞKENTİ BURSA OLACAK

Baklava lezzetinin 46 yıllık tecrübesi Yüksel Aktaş, "Bir çok ürünüyle bilenen Bursamızı baklavanın da başkenti haline getirmek istiyoruz" dedi.

HACI HASAN OĞULLARI BU GAYRETİNİ SÜRDÜRÜRSE  BAKLAVA'NIN BAŞKENTİ BURSA OLACAK

 

Semih ŞAHİN

Hacı Hasan Oğulları Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Aktaş, geçtiğimiz hafta kutlanan Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle basın mensuplarını ağırladı. Basın camiasına kahvaltı ve tatlı ikram eden Yüksel Aktaş, sektörde geçen 46 yıllık izlenim ve deneyimlerini paylaşmayı da ihmal etmedi. Baklava denince akıllara Bursa ve Hacı Hasan Oğulları'nı getirmek için yoğun çaba içerisinde olduklarını söyleyen Aktaş, "46 yıldır baklava sektöründe bu güzelim lezzetleri değerli Bursalılara sunmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Amacımız Bursa halkına en kaliteli, en hijyenik, en güzel baklavaları sunmak. Hacı Hasan Oğulları'nı marka yaparak hem baklavaya hem de Bursa'ya değer katacağız. İşimi sevdiğim için kaliteye önem vermek istiyorum. Kaliteli ürün kaliteli yerlerden alınır. En büyük amacımız Türkiye'de baklava denince akla Bursa'yı, Hacı Hasan Oğulları'nı getirmek. Türkiye'de baklava 20 çeşidin üzerine çıkmaz, bizim tezgahlarımızda 200 çeşit baklava var. Bizim yaptığımız baklavayı yapabilmek için en az 15 baklavacının bir araya gelmesi lazım fakat onların yaptığı işi biz tek başımıza yapıyoruz" dedi.

'Tadını geçtim, şeklinden tanırım'

Kalite ve hijyen yönünden kusursuz hizmet verdiklerini söyleyen Yüksel Aktaş'a "Önünüze bir adet kendi baklavanız, 9 adette farklı bir baklava gelse kendi baklavanızı tanır mısınız ?" diye soruyorduk ki vazgeçtik. Aktaş, "Değil tadından, şeklinden bile tanırım" yanıtını verdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500