Advert

Gönüllerden bir Kubat geçti

Türkiye’nin en uzun soluklu kültür ve sanat festivali olan ‘Uluslararası Bursa Festivali’nin 58’incisi yıllarca unutulmayacak bir performansa sahne oldu. Anadolu’nun dört bir yanından en sevilen türküleri Bursalılar için seslendiren Kubat, hem sesi hem de sempatik tavrıyla gönüllerde taht kurdu.

Gönüllerden bir Kubat geçti

Fatma ASLAN KUNDAKCI

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından düzenlenen ‘58. Uluslararası Bursa Festivali’ türkü şölenine sahne oldu. Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nu dolduran Bursalılar, sevilen sanatçı Kubat’ın söylediği türkülerle kah duygulandı kah coştu. Son albümü ‘Türküyüz’de yer alan ‘Gönül Dağı’ başta olmak üzere, ‘Al Ömrümü’, ‘Yalan Dünya’, ‘Dermanımsın’, ‘Yanıyorum Hele’, ‘Kara Ağaç’, ‘Bilmem Söylesem mi?’, ‘Bahça Duvarından Aştım’ gibi sevilen eserleri yorumlayan Kubat, Bursalı hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı. Sıra ‘Derrule Del Derrule’ye geldiğinde ise salon adeta çığlıklar ve alkışlarla yıkıldı. 

BURSA MÜZİK SEVER

Bursa’nın çok özel ve güzel bir şehir olduğunu söyleyen Kubat, “Burada konser vermenin heyecanı bir başka… Beş yıl önce de bu festivalde sahne almıştım. Yeniden sizlerin karşısında olmanın mutluluğunu yaşıyoruz arkadaşlarımla birlikte. Bursalı müzik sever, Bursalı sanat sever” sözleriyle büyük alkış aldı. Anadolu’nun dört bir yanından türküleri Bursa topraklarına taşıyan Kubat’a ‘Doyulur mu?’ parçasını seslendirdiği sırada, Mudanyalı gençler danslarıyla eşlik etti. Modern dansı folklor figürleriyle süsleyen grup, şarkının lezzetini katladı. Gençlere teşekkür eden Kubat, Türkiye’nin geleceğinin emin ellerde olduğunun altını çizdi. Yaklaşık 2 saat sahnede kalan Kubat veda ederek kulise geçse de Kültürpark Açıkhava’yı dolduran hiç kimse salondan çıkmadı. “Bi daha, bi daha” tezahüratları sonrası bis yaparak yeniden sahneye çıkan Kubat, finali ‘Halkalı Şeker’ ve ‘Erik Dalı’ ile yaptı.  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500