Advert

GÖK-MUR ORGANİZASYON BURSA’YI SÜSLEMEYE DEVAM EDİYOR

Başarılı işlerle adından söz ettiren GÖK-MUR Organizasyon Bursa’nın en kaliteli organizasyon şirketlerinden. Başarının sırlarını Murat Alpay’dan dinledik.

GÖK-MUR ORGANİZASYON BURSA’YI SÜSLEMEYE DEVAM EDİYOR

ADIMIZ YETER

Fatih AKKUŞ (ÖZEL HABER)

GÖK-MUR Organizasyon Bursa’nın en kaliteli organizasyon firmalarından bir tanesi. GÖK-MUR’un sahibi Murat Alpay, Bugüne kadar yaptıkları işlerden şuana kadar olumsuz bir geri dönüşün olmadığını söyleyerek, “Biz uzun zamandır Bursa ve çevresinde yaptığımız organizasyonlarla adımızdan söz ettirmeye devam ediyoruz. Fiyat anlamında ise bize yakınlıkta uygun fiyat verebilen yok” diyerek iddiasını da ortaya koyuyor.

Fiyat politikanızı nasıl belirliyorsunuz?

İşletmeler kâr sağlama, devamlılığını devam ettirme, sosyal sorumluluklarını yerine getirme gibi temel amaçlar barındırır. Bu amaçlarını gerçekleştirebilmek adına sunduğu mal ve hizmetlere bir bedel belirlerler. Bu bedele fiyat diyoruz. Fiyat kavramı pazarda alıcı ve satıcıyı birleştiren bir nokta görevi görmektedir aslında. Bizlerin temel fiyatlandırmada dikkate aldığı yerlerden bahsetmek gerekirse; mal ve hizmetlerimizin maliyeti, kârı gerçekleştirebilmek, nakit akışımızı sağlayabilmek, fiyat istikrarımızı korumak, malımızın ve markamızın imajını temin etmek, fiyat kalite uyumunu sağlamak vs olarak sayabiliriz. Bu unsurları açmamız gerekirse; maliyetten başlamak doğru olacaktır. Çünkü fiyatın her zaman maliyetimizi karşılaması piyasada devam edebilmemiz için temel unsurdur. Unutmayalım ki ürünün maliyeti her zaman gerçek maliyetinin üzerindedir. Çünkü genel giderler vardır. Bunlar kira gibi sabit giderler dışında nakliye gibi değişken giderler de olabilir. Başka bakılması gereken unsurlardan biri de rakiplerden oluşan piyasayı tanımamız gerektiğidir.

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ GÖZ ÖNÜNDE

Müşteriler minimum fiyata maksimum hizmet beklediklerinden dolayı piyasayı araştırmış olacaklarıdır. Pazardaki ürünlerle kendi ürünlerimizi kıyaslayarak fiyatlarımızı ona göre değerlendirmeli ve referans etmeliyiz. Yine fiyatlandırmada kâr payı da her sektörde olduğu gibi oldukça önemlidir. Bu konuya yaklaşımımız ise piyasada ki en düşük ve en yüksek fiyat sınırları arasındaki bir oranda olmaktadır. Toparlamak gerekirse müşteri memnuniyeti göz önüne alınaraktan kaliteli ve maliyet endeksli çalışıyoruz.

Dolar artışı sizin piyasanızı etkiledi mi?

Doların artışını özel sektörde değerlendirecek olursak, özel sektörün üzerindeki baskıyı arttırdığını belirtirken bu durumdan en çok etkilenenlerin doğrudan ithalat yapmak zorunda olan firmalar olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü gitgide pahalı hale gelen ithalat karşısında azalan bir ciro bulunmakta. Bu olumsuzluğa çare arayan küçük ve orta ölçekte ki işletmeler çözüm olaraktan fiyat artışını ön görüyor. Hatta bu durumun ardı ardına çalışan sayısının düşürülmesine dahi sebep olduğunu da söyleyebiliriz. Bu durumun organizasyon sektörüne yansıyışı çeşitli türlerde oldu tabi ki. Örneğin ürün taşımacılıkta nakliyeye binen her türlü zam ürünün maliyetini etkilemekte ve doğru orantılı olaraktan fiyatını da… Durumu daha net anlatmak gerekirse benzin fiyatlarında ki artış dahi dolar endeksli olduğundan zamda kaçınılmaz olmuştur.Başka bir yaklaşıma değinirsek müşterilerimizin yani vatandaşın alım gücünün azalmasıyla fiyat artışı birleşince ne yazık ki olumsuz bir tablo ile karşılaşılabiliyor.

Yaza bomba gibi gireceğiz

 İlerleyen zamanlarda işlerinizi büyütmeyi düşünüyor musunuz?

Kısa bir süre sonra işlerimizi kına organizasyonlarına da taşımayı düşünüyoruz, dansçı ekiplerle, davullarla, kaftan ve nedime kostümleri ile yaza bomba gibi girmeyi planlıyoruz. Bunun yanı sıra müşterilerimize özel kaftan tasarlama gibi birçok düşüncemiz var... Bizim için önemli olan en mühim nokta da müşterilerimizin memnuniyeti onlar için yapabileceğimizin en iyisini yapmayı planlıyoruz.

Biz de her şey yasal

Sattığınız ürünler içerisinde yasaklı ürün var mı?

Yasaklı ürün satışımız yoktur. Böyle bir konunun aksini yapmamız şirketimizin adını kirletir ve bizler daima uygun fiyat kaliteli ürün odaklı çalıştığımızdan müşteri memnuniyetini önemsiyoruz. Sattığımız ürünler arasında dekorasyonda en sık kullanılan malzemelerden biri olan balon ile ilgili sorular gelebilir aklınıza bu konuyu da açıklamamız gerekirse; bizler balon şişirmede helyum gazı kullanmaktayız. AB standartlarında bile balon ve balon şişirmenin üzerine durulmuştur. Bu konuda tehlike oluşturacak nokta şişirme esnasında helyum gazının kullanılmamasıdır. Bazı uçan balonlarda sıfır maliyeti olan ama yanıcı ve tehlikeli olan çakmak gazı kullanıldığını görüyoruz. Bu tarz hizmetleri her zaman kınamaktayız ve söylediğim gibi bizler tehlike arz etmeyen yasal olan şekillerde işlerimizi yürütmekteyiz.

Bursa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500