Advert

Gençliğe dev yatırım

Bursa ve ilçelerine 85 milyon TL’lik yatırımla kazandırılacak spor tesislerinin protokolü Ankara’da Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve ilçe belediye başkanları arasında imzalandı.

Gençliğe dev yatırım
Bakan Kasapoğlu, “Bursa’nın gücünü biliyoruz” derken, Başkan Aktaş da inşa edilecek tesislerde uluslararası müsabakalarda İstiklal Marşımızı okutacak, bayrağımızı dalgalandıracak şampiyon sporcular yetiştireceklerinin sözünü verdi.
 
Özlem ATAÇ
Bursa ve ilçelerinde hayata geçirilecek 85 milyon TL’lik spor yatırımlarının protokolü Ankara’da imzalandı. Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndaki imza töreninde Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun yanı sıra Bursa Valisi Yakup Canpolat, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa milletvekilleri, AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman ve ilçe belediye başkanları hazır bulundu. "Bugün günlerden Bursa" diyerek konuşmasına başlayan Bakan Kasapoğlu, "Bursa, bizim göz bebeği bir şehrimiz. Tarihi, iklimi, coğrafyası ve eşsiz insanlarıyla hakikaten Bursa'ya büyük bir sevgimiz, saygımız var" dedi. 
 
GÜCÜNÜ BİLİYORUZ
Bursa'nın bir spor şehri olduğunu vurgulayan Kasapoğlu, "Spor tarihine baktığımızda Bursa'nın gücünü, etki alanını hepimiz biliyoruz. Bursa'dan çıkıp tüm dünyada kendini ispat eden, ülkemizi başarıyla temsil eden, şanlı bayrağımızı gururla dalgalandıran sporcuları da görmek mümkün. Sportif yatırımlarda Bursa söz konusu olunca daha hassas, gayretkâr olmamız söz konusu" vurgusu yaptı.
 
YARINLAR ADINA 
Geçtiğimiz günlerde Bursa'ya gelerek Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi'nin açılışını gerçekleştirdiğini hatırlatan Kasapoğlu, "Şampiyonumuz Naim Süleymanoğlu'nu rahmet ve minnetle andık. Naim Süleymanoğlu adına tesis ettiğimiz güzel bir salonumuzu sizlerle açtık. Vatandaşlarımızın gösterdiği ilgiden, heyecandan çok ayrı bir mutluluk duydum. Efsane sporcumuzun ismini taşıyan bu tesisin yarın ülkemizi yine gururla temsil edecek pek çok sporcuyu da yetiştireceğine inanıyorum. Sonrasında Büyükşehir Belediye Başkanımızı ziyaret ettik. Hem Büyükşehir Belediyesi hem de ilçelerimizle ilgili konuları konuştuk. Bursa'nın yarınları adına, Bursa'nın gençleri, değerli insanları için neler yapabilirizi konuşma şansımız oldu" ifadelerini kullandı. 
 
LİDER ŞEHİRLERİMİZDEN 
Milletvekilleri ve Büyükşehir başta olmak üzere ilçe belediye başkanlarının yarınlar için heyecanla çabaladığına dikkat çeken Spor Bakanı, şöyle devam etti: "Biz de bu gayretlere, samimiyete, Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak tıpkı ülkemizin diğer illerinde, beldelerinde olduğu gibi aynı samimiyetle, heyecanla yaklaşma sorumluluğundayız. Bakanlık olarak tüm imkanlarımızla Bursa'nın değerli halkının her daim emrinde olduğumuzu özellikle belirtmek isterim. Pek çok branşta hizmet verecek tesisleri Bursa'mızın hizmetine sunacağız. Protokolleri hızlı bir şekilde tamamlamanın, bitirmenin gayreti içinde olacağız. Hazırlık sürecini hızlı tamamladık, inşa sürecini de çok hızlı, güzel bir şekilde tamamlayacağımıza inanıyorum. Ondan sonraki süreçte yeni bir misyon bizleri bekliyor. Bu tesisleri limitli zamanlarda değil, haftanın her saati kullanabilecekleri şekilde halkımızın hizmetine sunacağız. Bakanlık olarak sporu tabana yayma politikamız var. Bu bağlamda yerel yönetimlerimizin bizler için çok önemli bir çalışma arkadaşı olduğunu vurgulamak istiyorum. Yüzme bilmeyen kalmasın, 10 bin pota gibi pek çok projemizi hem Büyükşehir hem de ilçe belediyelerimizle yaygınlaştıracağız. İnanıyorum ki tüm projelerimizde Bursa yine öncü, lider şehirlerimizden biri olacak.”
 
BAŞKAN AKTAŞ, SÖZ VERDİ
İstiklal Marşımızı okutacak bayrağımızı dalgalandıracağız
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da, Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun “Bugün günlerden Bursa” sözünü tekrarladı ve "Öncelikle saygıdeğer Bakanıma, tüm belediye başkanlarım adına yürekten teşekkür ediyorum. Gençlik merkezlerinden spor salonlarına, yüzme havuzlarından halı sahalara kadar çok sayıda gençlik ve spor projelerinin Bursa'ya kazandırılması noktasında iş birliği yapıyoruz. Bursa gerçekten önemli bir şehir. İnşallah, Türk Milli Takımı düzeyinde temsiliyetler ve beraberinde İstiklal Marşı'mızın okunması, bayrağımızın göndere çekilmesi noktasında Bursa olarak üzerimize düşen tüm vazifeyi yapacağız. Şehirdeki her bir ferdin sporla buluşması adına özel bir gayret sarf edeceğiz" şeklinde konuştu. 
 
HER SPOR DALINA YATIRIM
Protokol kapsamında Merinos Stadyumu zemin yenilemesi, Atıcılar futbol sahasının zemin yenilemesi, Vakıf Kent Parkı içindeki spor tesisleri, spor salonu ve kamp merkezi inşaatının tamamlanması, Kestel Alaçam Gençlik Kampı, Akçalar Sentetik Yüzeyli Futbol Sahası, Mustafakemalpaşa Gençlik ve Sosyal Yaşam Merkezi inşaatı gibi Bursa il merkezi ve 14 ilçesine, 3 gençlik merkezi, 2 gençlik kampı, 10 sentetik çim yüzeyli halı saha, 9 amatör maçların yapıldığı nizami sentetik çim yüzeyli futbol sahası, 2 spor kompleksi, 1 spor salonu, 1 tenis kortu, 1 atletizm salon pistinin yapımı, 6 tesisin bakım onarımı, 39 çok amaçlı mini basketbol sahası için KDV dahil 85 milyon lira tutarında yatırım yapılacak.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500