Advert
Advert

GELECEĞİN POTA SİHİRBAZLARI

Bursa’nın Türkiye Basketbol Federasyonu onaylı tek basketbol okulu olan MG'nin başarılı antrenörleri, geleceğin yıldızlarını TOFAŞ'a hazırlıyor.

 GELECEĞİN POTA SİHİRBAZLARI

 

Erkan ŞEN 

TOFAŞ Basketbol Okulları, MG (Magic Generations) bünyesinde hizmet veren başarılı antrenörlere emanet. Türkiye Basketbol Federasyonu Antrenörlük Sertifikası'na sahip antrenörlerin bulunduğu MG, Bursa’daki Türkiye Basketbol Federasyonu onaylı tek basketbol okulu. 6-16 yaş arası çocuklara eğitim veren kurum, ilkyardım eğitimi almış genç antrenörleri kadrosunda bulundurduğu için aileler tarafından büyük rağbet görmekte.

ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ

MG'nin başarılı antrenörlerinden Cem Efe, başlıca amaçlarının sporu sevdirmek olduğuna vurgu yaptı ve gazetemize çarpıcı açıklamalarda bulundu. 'Önce sporu, sonra basketbolu sevdirmek amacıyla ter döküyoruz' diyerek açıklamalarına başlayan genç antrenör, "Eğitim verdiğimiz çocukların sporu sevmesi için elimizden geleni yapmaktayız. Bireylere saygılı, dürüst, özgüvenli birer basketbolcu olmalarını sağlamak başlıca amacımız. Çocuklar bu eğitime bir süre sonra son vermek zorunda kalsalar bile, sporcu disiplini ile sağlıklı birer insan olarak hayatlarını devam ettiriyorlar" ifadelerini kullandı. TOFAŞ ile MG'nin aynı amaçları paylaşan iki kurum olduğuna dikkat çekerek açıklamasına devam eden Cem Efe, basketbol okullarını TOFAŞ ile işbirliği içerisinde başarıyla devam ettirmekte olduklarının altını çizdi.

TV KARŞISINDA ÇOCUKLUK OLMAZ

'Çocuklarını MG'ye emanet eden ailelerin gözleri arkada kalmamasın' diyen Efe, "Verdiğimiz hizmette sıcaklık var. Öncelikle aileler şunu bilmeli ki bize emanet edilen her çocuk bizim evladımız. Maalesef teknoloji çağında yaşıyoruz. Bilgisayar ve TV karşısında bir çocukluk geçirmekte günümüzde yavrularımız. Akıllı telefonlara bağlı bir hayat ne kadar sağlıklı olabilir ki? Evlatlarımız TV dizilerinde izledikleri karakterlerden dolayı olumsuz etkilenmekte ve saygısız, bencil, kendine güveni olmayan bir birey haline gelmekte. Biz burada çocuklarımızı 2 saatliğine de olsa teknolojinin zararlı yanlarından uzak tutuyoruz ve antrenmanlarda mutlaka yanlış kullanılan cihazların kötü alışkanlıklara sebebiyet verdiğinden bahsediyoruz. Biz zaten eğitmenler olarak çocukların kambur durmasından ve gözlerinden anlamaktayız sıkıntılarını" açıklamasında bulundu.

ONLAR BİZİM HER ŞEYİMİZ

Anne babaların kesinlikle çocuklarını spora yönlendirmeleri gerektiğine değinen Efe, şu ifadelerle sözlerini noktaladı: "Onlar bizim her şeyimiz. Ebeveynler evlatlarını kesinlikle spor ve sanata yönlendirsin. Yaşadığımız dünyada o kadar çok kötü örnek var ki. Evlatlarımız bırakalım tertemiz yaşasınlar çocuklarını. Öğrencilerimiz bizleri örnek aldığı için zarar doğurabilecek alışkanlıklardan uzak duruyorlar. Tabi buna şahit olmak da bizleri çok mutlu ediyor."

Geleceğimizi kurtaralım

Sokakların güvensiz olduğuna dikkat çeken Efe, "Bizim zamanımızda çocukluk güzeldi. Sokaklarda oynardık, gezerdik, arkadaşlıklarımız olurdu. Şimdi aileler korkularından, haklı olarak, sokağa çıkaramıyorlar evlatlarını. Sokaklarda top koşturamayan çocukların arkadaşları da olmuyor tabi ve ev-okul arasında geçen sıkıcı bir hayata sahip oluyorlar maalesef. Burada ise gruplarda en az 20 kişi oluyor ve birbirleri için ter döküyorlar. Mücadeleyi öğreniyor, dostluklar elde ediyorlar. Özgüven kazanıyorlar burada; takımdaşlık ve paylaşma duygusunu kazanıyorlar. Sosyalleşen miniklerimiz yorum yapma kabiliyetini kazanıyor ve eleştiriye açık oluyorlar. Tabi fiziksel gelişimleri de olumlu yönde etkileniyor. Geleceğin, spor bilinci yüksek velilere ihtiyacı var. MG olarak tüm anne babaları çocuklarımızın geleceğini kurtarmaya davet ediyorum" diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500