Advert

GAZİ VE ENGELLİ SPORCULAR BU ŞEHRİ BAŞARIYLA TEMSİL EDİYOR

Engelli vatandaşların sporla hayata tutunmasını sağlamaya çalışan Bursa Ampute Spor Kulübü, Bursa’dan, Bursalılar’dan, Bursaspor’dan destek bekliyor. Türkiye Ampute Ligi’nde 4. sırada yer alan Bursa Ampute Spor Kulübü’nün Başkanı Faruk Kuzu, imkan sağlanırsa çok daha iyi yerlere gelebileceklerini söyledi.

GAZİ VE ENGELLİ SPORCULAR BU ŞEHRİ BAŞARIYLA TEMSİL EDİYOR

 

Semih ŞAHİN

Ülke nüfusu içerisinde yaklaşık 10 milyonluk bir dilime sahip engelli vatandaşların spor yapmalarına yönelik oluşturulan Türkiye Ampute Ligi’nde top koşturan Bursa Ampute Spor Kulübü, ilk yarı çalışmalarını tamamladı. Devre arasına girerken kulüp hakkında açıklamalarda bulunan Bursa Ampute Spor Kulübü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Faruk Kuzu, hem ilk yarının değerlendirmesini yaptı hem de karşılaştıkları sıkıntıları dile getirdi.

SADECE FUTBOL DEĞİL

Ana branşı futbol olmak üzere voleybol, yüzme, masa tenisi, atletizm, bilek güreşi, halter gibi branşlarda da hizmet vereceklerini söyleyen Faruk Kuzu, engelli sporseverlere destek olmak ve başarı kazandırmak için elinden geldiği kadar mücadele edeceğini dile getirdi. Bursa Ampute Spor Kulübü olarak ligdeki hedeflerinin yanı sıra kulübün karşılaşmış olduğu güçlüklerden de bahseden Faruk Kuzu, öncelikli olarak kulübe katkı ve sosyal aktiviteler için bir lokale ihtiyaç duyduklarını ifade etti.

Galibiyet ya da mağlubiyet takıntımız yok

Gazi ve engelli vatandaşları bir araya getirerek spor yapma imkanı sağladıklarını söyleyen Faruk Kuzu, "Amacımız gazi ve engelli vatandaşlarımızı hapsoldukları evden çıkarıp burada eğlenceli zaman geçirmesini sağlamak. Bizim galip gelme veya mağlup olma gibi bir takıntımız yok. Bu kardeşlerimizin maç anında ne kadar mutlu olduğunu görmemiz bizlere yetiyor. Amaç mutluluksa, bizler de insanlarımıza bu mutluluğu verebiliyorsak ne mutlu bize.”

Bütün şehirden destek bekliyoruz

Faruk Kuzu, Bursa’da bu spor dalına gereken ilginin gösterilmediğinden yakınarak şunları söyledi: “Bursaspor'a da seslenmek istiyorum. Bursa Ampute'ye Bursaspor demek çok zor değil. Birlik ve beraberlik ruhumuz canlanabilse, Bursaspor'a verilen destekler Bursa Ampute'ye de verilse çok güzel yerlere geleceğimize inanıyorum. Hepimiz onlar gibi olabiliriz. Bugün böyleyiz fakat yarın ne olacağımız belli değil. O yüzden biraz duyarlı olunması gerekiyor. Daha farklı branşlarla bu kardeşlerimize hizmet etmek için yeni adımlar atıyoruz. Bilek güreşi, halter gibi bütün branşlara açığız. Sağlam insanların yaptığı bütün sporları bu kardeşlerim de yapıyor ve başarı da elde ediyor. Biz de bunları destekleyeceğiz."

Büyükşehir ve Yıldırım belediyeleri de olmasa…

Bursaspor'la beraber hareket ederek Ampute Spor Kulübü’nü Bursa'nın bir markası haline getirmek istediğini belirten Bursa Ampute Spor Kulübü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Faruk Kuzu, kendilerine ait sosyal alanlar olmadığını söyledi. Kuzu, "İlk kurulduğumuz sene 1 gol farkla Play-Off'ları kaçırdık. Kulübümüzün kurulduğu sene bu başarıyı elde etmesi bizlere de özgüven verdi. Ondan sonra kendimize hedef belirlemeye başladık fakat maliyetler artınca yaptığımız planları bozmak zorunda kaldık. Büyükşehir Belediyesi ve Yıldırım Belediyesi'ne bu konuda sonsuz teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Onlar da olmasa belki bu takımı kapatmak zorunda kalacağız” dedi.

İmkan sağlanırsa…

“Hiç kimseden fazla bütçe beklemiyoruz aslında” diyen Kuzu, şöyle devam etti: “Küçük bütçelerle kendimize yol çizmek istiyoruz. Gaziantep'in 3 takımı var ve hepsi de liderliğe oynuyor. Baktığımız zaman Türkiye'nin en büyük şehirlerinden biri olan Bursa'nın takımı ise yalnız ve kimsesiz bırakılmış vaziyette. Bize ait olan bir lokal bile yok. Oturup toplantı yapabileceğimiz, misafirlerimizi ağırlayabileceğimiz veya çeşitli etkinlikler düzenleyebileceğimiz bir alanımız yok. ŞU an 4. sıradayız. Bizlere bu imkanlar sağlanırsa daha iyi yerlere geleceğimizi düşünüyorum. Amacımız zaten daha farklı daha büyük yerlere gelmek fakat elimizdeki imkanlarla elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz."

ampute
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500