Advert

FETÖ’NÜN ZARARI PKK'DAN DA ÖTE

15 Temmuz'daki FETÖ darbe girişiminin Bursa'da amacına ulaşmamasındaki baş aktörlerden biri olan İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız'ı ziyaret ettik. Yıldız, FETÖ'nün, PKK'dan daha tehlikeli bir terör örgütü olduğunu dile getirdi.

FETÖ’NÜN ZARARI PKK'DAN DA ÖTE

 

Erdal ŞİMŞEK-Ahmet KUNDAKCI

Bursa Emniyet Müdürü Selami Yıldız'ın makamına konuk olduk önceki gün... Sayın Müdürümüze yaşadığımız hassas günlerde 'kolaylıklar' diledik, 'Allah yardımcınız olsun' dedik ve en azından kendi payımıza da bu memleketin geleceğine kastedenlere karşı aynı safta bulunduğumuzu söyledik. Selami Yıldız, 17-25 Aralık süreciyle başlayıp 15 Temmuz’la devam eden FETÖ operasyonları dahil; emniyet teşkilatının çalışmalarını devletin devamlılığı, vatanın refahı, milletin güvenliği ve rahat yaşaması için yoğun bir tempoyla sürdürdüğünü söyledi.

İNSANLARIN İNANÇLARINI KULLANDILAR

PKK'nın 30-40 yılda verdiği zarardan daha fazlasını FETÖ denilen hainlerin verdiğini özellikle vurgulayan Yıldız, "Bu zarar sadece emniyete, askere, devlete verilmedi. Bu hainler, bu aziz millete, Kur'an'a, sünnete de saldırdı. İnançlı insanlarını inançlarını kullandılar. Bu inançsız hainlere karşı mücadelemiz sonuna kadar sürecek" dedi.

DÜRÜSTLERİ ORTADAN KALDIRMAK İSTEDİLER

İstanbul'daki görevi sırasında emniyet müdür yardımcısıyken Ergenekon sürecinde bu hain terör örgütünün kendi adını bizatihi kullanarak şahsı üzerine kumpas kurulmaya çalışıldığı bilgisini de paylaşan Yıldız, "Ama tam tabiriyle kayaya tosladılar. FETÖ’nün televizyonları ve gazetesi başta olmak üzere 5 yayın kuruluşunda benim ismimi vererek yazmalarına rağmen bunlar bizi yolumuzdan döndüremedi. Bunların amacı ne kadar dürüst çalışan varsa ortadan kaldırmaktı. Şükürler olsun ki başaramadılar" diye konuştu.

Polisimiz reyting uğruna karanlık odaklara çekilemez

Bu arada, Selami Müdürümüze çeşitli TV kanallarında polisin, şube müdürlerinin mafyayla ilişkilendirildiği, muhbirlik yaptığı görüntü ve diyalogların bulunduğunu, bunun polisimizi küçük düşürdüğünü hatırlattık. Yıldız, bu hassasiyetimizin önemli olduğuna vurgu yaptı ve bu kanallarda şahsi tanıdığı yöneticiler olduğunu belirterek, kendilerine vatandaşın bu rahatsızlığını dile getireceğini söyledi ve ekledi:

"Gecesini gündüzüne katan, vatandaşların güven içinde yaşaması, evlerinde rahat uyuması için özveriyle çalışan emniyet teşkilatı mensuplarını böyle karanlık odaklarla işbirliği içinde gösteren film de olsa, senaryo da olsa asla kabul edemeyiz. Bu konuda RTÜK'e gerekli başvuruları yapacağız. Diğer ülkelere bakın mesela özellikle Amerika, kendi güvenlik teşkilatının çalışanlarını birer kahraman olarak lanse eder. Adeta bu uluslararası politika gibidir. Reyting uğruna böyle bir durumu kabul edemem."

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500