BURSA
Giriş Tarihi : 10-02-2020 01:08   Güncelleme : 10-02-2020 01:08

Fethiye Mezarlığı çözüm bekliyor

Fethiye Mahalle Muhtarı Sebahattin Kelebekler Fethiye Mahalle Mezarlığı'nın artık yetmediğini ve yer sorunu yaşandığını belirterek, "Mahallemiz ihtiyacını dahi karşılamayan mezarlığımıza bir de mahallemize kayıtlı olmayanların defnedilmesiyle sorun daha da büyüyor. Mahalle halkımız bu konuda tepkili" diye konuştu.

Fethiye Mezarlığı çözüm bekliyor

İzzet GÜNAY

Muhtar Kelebekler üst üste defin işlemlerinin (yakın aile bireylerinin aynı mezara gömülmesi)  5 yıl  aralığı ile yapılabilinen mezarlığımızda bu şartlarda dahi yer sıkıntısı çekiyoruz. Mezarlıklar Şube Müdürlüğü ve Sağlık Daire Başkanlığımızın konudan haberi var. Fakat muhtar olarak son aylarda bir çok cenaze ve defin işlemlerimizde gereksiz tartışmalar yaşanıyor. Genelde bu mahalleye kayıtlı olmayan, fakat kendileri bu mahallede kayıtlı merhum yakınları cenazelerini mahalle mezarlığımıza defnetmek istiyorlar.

ACILI İNSANLARA İZAH EDEMİYORUZ
Ne yazık ki son aylarda yer sıkıntımız var. Sorun bu gün değil, son yıllarda artarak devam edegeldi. Sürekli bu konuda şikayetler alıyoruz. Halkımız haklı olarak tepki gösteriyor. Gerekli makamlara bilgi verdik, haberleri var. Fakat ben sizler aracılığı ile bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Konunun ne kadar hassas olduğunun farkında olunmasını, en kısa sürede çözüm bulunmasını, gerekirse mezarlığımızın genişletilmesi çalışmalarının aciliyetle yapılmasını istiyoruz. Ben zaten acılı olan insanların tepkilerinin had safhada olduğunu yetkililerimize bir kez daha hatırlatmak, halka konuyu izah edemediğimizi belirtmek istiyorum dedi.