Advert

Festival Vakti

• Bursa’nın en uzun soluklu sanatsal ve kültürel etkinliği ‘57. Uluslararası Bursa Festivali’ 20 Haziran-20 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Festivalde MFÖ’den Gülay’a, Despina Vandi’den Teoman’a sevilen birçok isim ver.

Festival Vakti

Seda Aydın - Serdar Necati Geylan

Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından bu yıl 57.’si planlanan ‘Uluslararası Bursa Festivali’, 20 Haziran-20 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Bursa’nın en uzun soluklu sanatsal ve kültürel etkinliği olan ‘57. Uluslararası Bursa Festivali’nin tanıtım toplantısı, Hilton Otel’de yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ‘Uluslararası Bursa Festivali’nin 1962 yılından bu yana gerçekleştirilen bir gelenek olduğunu söyledi. Festivalin Bursa’nın tanıtımına katkı sağladığını vurgulayan Başkan Aktaş, şehirlerin kültür ve sanattan yoksun bir anlayışla kalkınamayacağına değinerek, “Kültür ve sanat, dün ile bugün arasına kurulan köprü gibidir. Farklı medeniyetlerin farklı kültürlerin harmanı olan ülkemizin tüm şehirleri, kendilerine özgü değerleri ile öne çıkmakta, sakinlerine ve konuklarına sürekli yeni ufuklar açmaktadır. Geleneksel değerlerin, tarih ve doğa ile bütünleştiği, kültürel hayatın canlılığını sürekli koruduğu şehirlerden biri de Bursa’dır. Yerel değerlerini evrensele dönüştüren Bursa’nın bu başarısının ardında, farklı medeniyetlerin birikimlerini harmanlayarak kültür elçiliği görevini layıkıyla yerine getirmesi yatmaktadır. Bu yıl 57.’sini gerçekleştireceğimiz Bursa Festivali, ülkemizin alanında en uzun soluklu organizasyonudur ve şehrimizin geleneksel coşkusunu yansıtmaktadır” dedi.

ALTIN KARAGÖZ

Festivalin bugüne gelmesinde emeği geçen herkesi tebrik eden Aktaş, “Festival yaş, cinsiyet, din, dil ve etnik köken ayrımı yapmadan muhteşem bir kaynaşma ortamına imkân sağlıyor. Dünyanın ve ülkemizin en güzide sanatçıları, her yıl olduğu gibi bu yıl da festival aracılığıyla Bursalılarla buluşacak. Festivalimiz, 20 Haziran’da başlayacak, 20 Temmuz’da sona erecek. 7-12 Temmuz tarihleri arasında Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması gerçekleştirilecek. 27 ülkeden halk dansları ekipleri, kültürel birikimlerini Bursa’da izlenime sunacak. Konserler, Kültürpark Açık Hava Tiyatrosu ve Merinos AKKM Osmangazi Salonu’nda yapılacak” diye konuştu. Bursalıları programlara katılmaya davet eden Başkan Aktaş, festivalin bütçesinin yaklaşık 3 milyon TL civarında olduğunu söyledi.

BİLETLER 18-38 TL

BKSTV Yönetim Kurulu Başkanı Fatma Durmaz Yılbirlik ise ‘Uluslararası Bursa Festivali’nin önemine değinerek, bu yıl organizasyonun 57. yıl gururunu yaşadıklarını söyledi. Bilet fiyatlarının 18 ila 38 TL arasında değiştiği ‘57. Uluslararası Bursa Festivali’ne katılmak isteyen vatandaşlar, online bilet için 15 Mayıs’tan itibaren biletinial.com adresini ziyaret edebilecek. 21 Mayıs’tan itibaren de Zafer Plaza, Kent Meydanı AVM, Korupark AVM-BKSTV standı, Özdilek-Nilüfer’den, etkinlik günlerinde de Merinos AKKM ve Kültürpark Açık Hava Tiyatrosu gişelerinden biletler temin edilebilecek.

‘57. Uluslararası Bursa Festivali’ programı şöyle:

20 Haziran–MFÖ–Bursa Devlet Senfoni Orkestrası

21 Haziran–‘Uzun İnce Bir Yol’–Bir Aşık Veysel Felsefesi

22 Haziran–Sümer Ezgü–Suzan Kardeş–Gülay

26 Haziran–Elektro Deluxe

27 Haziran–Sertap Erener

28 Haziran–Ankara Devlet Opera ve Balesi–‘Güldestan’

29 Haziran–Despina Vandi

30 Haziran–Ümit Besen–Pamela

2 Temmuz–Emel Sayın–Emre Altuğ

4 Temmuz–A Passage to Bollywood

17 Temmuz–Ayo

20 Temmuz–Teoman

7–12 Temmuz–32. Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması

21–28 Haziran–‘Bir Şehir Kaç Hikaye Anlatır?’ Karma Resim Heykel Sergisi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500