Advert

Evlilik programları aile yapımıza uygun değil

Evlilik programları  aile yapımıza uygun değil

 

Funda AVCI-Arda EKİNER

TV kanallarının çoğunluğu öğle saatlerini hem çalgılı çengili hem de bol kavgalı evlilik programlarına ayırıyor. Bu programlarda arzı endam edenler kendilerine eş ararken ‘şarkı söylemek, gerdan kıvırmak’ gibi marifetlerini sergilemeyi de ihmal etmiyor. Nadir de olsa mutlu yuvalar kurup çoluk çocuğa karışanlar da oluyor. ‘agazete’ mikrofonlarını uzattığımız vatandaştan aldığımız yorumlar ise hiç de olumlu değil… Türk gelenek göreneklerine uygun bulmadıkları bu tür programların yayından kaldırılmasını istiyorlar.

 Kamuran GÜLER                         

 Bu programlar yayından kaldırılmalı

 Maksatlı bir şekilde bu tarz evlilik programlarının yayınlandığını düşünüyorum. Bunlar Türk toplumunun örf, adet  ve geleneklerine uygun şeyler değil. Bunların tümünün kaldırılması gerektiğini düşünüyorum. Toplum bunlarla  zaman harcıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

Mihriban KÖROĞLU                         

Ahlak kuralları göz ardı edilmezse

Ben izliyorum bu programları ama bazen gereksiz polemikler yaşandığını düşünüyorum. Eğer toplumumuzun temel ahlak kurallarının dışına çıkılmazsa bence bu programların yayınlanmasında hiçbir sıkıntı yok. Sonuçta hayırlı bir iş yapılıyor. İnsanların yuva kurması sağlanıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 Murat KÖROĞLU                         

 Evlilik değil  polemik programı

 Evlilik programlarının içinde evlilikten çok polemik var. Mutlu olmak için o programlara gidenler her gün farklı  farklı nedenlerle kavga ediyor ya da ettiriliyor, bilmiyorum. Dürüst ve samimi bulmuyorum, onaylamıyorum da.  Bence hepsi yayından kaldırılmalı…

 

 

 

 

 

 

 

 

Sami TOKERKİ                         

Bu programlara ihtiyacımız yok

Kültürümüze hiç uygun olmayan, bizimle hiç alakası olmayan şeyler bunlar… Karşıyım, izlemiyorum ve kimsenin izlemesini de istemem. Bu programlara ihtiyacımız yok… Biz kendi aramızda görüşüp tanışamıyor muyuz? Hadi onu da yapamıyorsak, ablalarımız annelerimiz evlatlarına uygun kızları zaten buluyor…

 

 

 

 

 

 

 

 Suat KÖROĞLU                          

 Çocuklarımıza kötü örnek oluyor

 Bu programlar çocuklarımıza kötü örnek oluyor. ‘Çok izleniyor’ diyorlar. Bütün kanallarda bunlar olunca insanlar  da izlemek zorunda kalıyor. Hepsini kaldırın yayından. Kimsenin arayıp ‘neden böyle yaptınız’ diyeceğini  sanmıyorum.

 

 

 

 

 

 

 

 

Burhan EYÜPOĞLU                         

Geleneklerimizde yok böyle evlilik

Bizim kültürümüzde evlilikler kesinlikle böyle olmaz… Bizim adetlerimiz, gelenek ve göreneklerimiz vardır. Oraya giden gençler adına üzülüyorum. Bu programları kendilerine son çare olarak mı görüyorlar, yoksa meşhur olmak için mi bunu yapıyorlar bilmiyorum ama bazen kendilerini çok kötü durumlara düşürüyorlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 Mehmet DİNÇER                           

 Anne babalar nasıl izin veriyor?

 Evlilik programları kesinlikle kaldırılsın. Faydalı olduğunu düşünmüyorum. Üstelik bence Türk aile yapısına zarar  veriyor. Anneleri babaları nasıl izin veriyor evlatlarının böyle programlara çıkmalarına, aklım almıyor doğrusu… 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yusuf HACIOĞULLARI                          

Reyting kaygısından başka bir şey yok

Böyle programların sadece şov amaçlı olduğunu düşünüyorum. Dertleri oraya gelenleri evlendirmek değil, reyting kaygısından başka bir şey düşünmüyorlar. Televizyon programlarının eğitici olması gerekiyor. Gençlerin ahlakını da bozuyor böyle programlar.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500