Advert

Evlat nöbetinde 160. gün

Diyarbakır'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 84 aile, HDP binası önündeki oturma eylemini 160'ıncı günde de sürdürdü.

Evlat nöbetinde 160. gün

Diyarbakır'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 84 aile, HDP binası önündeki oturma eylemini 160'ıncı günde de sürdürdü. Lise öğrencisiyken, 2014'te kaçırıldığını belirttiği oğlu İbrahim (22) için Siirt'ten gelen Cemile Erdoğan, 6 yıldır evladının acısını her gün yaşadığını söyledi. 

SESİMİZİ DUYSUNLAR 
Oğlunun HDP tarafından kaçırılıp, dağa götürüldüğünü iddia eden Erdoğan, "HDP tarafından götürüldü oğlum. 6 yıldır bu acıyı yaşıyoruz, ne gündüzümüz var ne de gecemiz. 16 yaşındaydı, lise 2'nci sınıfa gidiyordu. Çocuğumun hayaliyle yatıp kalkıyorum. Hiçbir haber alamadık oğlumdan; sağ mıdır, ölü müdür, onu da bilmiyorum. Piknik amacıyla kandırıp, götürdüler ve bir daha oğlum gelmedi. Ben oğlumu istiyorum. Sesimizi duysunlar, bizi görsünler ve kaçıp gelsinler. Gelsinler, devletimize sığınsınlar, evlerine gelsinler" diye konuştu. (DHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500