GÜNDEM
Giriş Tarihi : 25-03-2020 20:19   Güncelleme : 25-03-2020 20:19

Evde eğitim 30 Nisan'a kadar uzatıldı

Ankara'da 'eğitim' konulu gerçekleşen Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca eğitime 30 Nisan'a kadar ara verildiğini duyurdu.

Evde eğitim  30 Nisan'a  kadar uzatıldı

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı yardımcısı ve bakanlarla dün gerçekleştirdiği video konferansta uzaktan eğitim ve okullarda tatilin uzatılması hakkında “Bilim Kurulu uzatılmasında fayda var diyorsa ona uyalım, çünkü işin ehli onlar" açıklamasında bulunmuştu. Bilim Kurulu sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, basın mensuplarının karşısına çıktı. Milli Eğitim Bakanı Selçuk Bilim Kurulu Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, "Bilim Kurulu'nun da önerisiyle önümüzdeki tatil sürecini, evde eğitim süresini bir müddet daha uzatma ihtiyacı oldu. 30 Nisan tarihi ortaklaşa kararla ortaya konuldu" dedi.

TESTLER ÜCRETSİZ OLACAK

Sağlık Bakanı Koca ise şu açıklamalarda bulundu: “Her gün açıkladığım vaka tablosu gözler önünde. Israrlı uyarılarımız karşılığını tam gösterseydi üzüntülerimiz daha az olacaktı. Daha az hastamız olacaktı. Yaşları 60'ın üzerinde 2 hastamız taburcu oldu. Özellikle kontrollü yaşam daha nasıl olabilir minimal temas nasıl sağlanabilir anlamında bir çalışma yapılıyor olacak. Ulaşım, uçak, minibüs ve benzeri alanda bir takım bilim kurulu önerileri olabilir. Hiçbir test ücret karşılığı asla yapılsın istemiyoruz.” (DHA)