Advert

Esnafa milyonluk müjde

Bursa'nın Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, esnafa yeni pazar yeri müjdesi verdi.

Esnafa milyonluk müjde

Belediye, Hamidiye Mahallesi Rauf Denktaş Caddesi üzerinde pazartesi günleri kurulan pazarın daha modern ve kullanışlı bir alana taşınması için uzun süredir devam eden proje çalışmalarını tamamladı. Sebzeciler ve Meyveciler Odası'nın 32. olağan kongresine katılarak pazarcı esnafına müjdeyi veren Başkan Sadi Kurtulan, Yunus Emre Mahallesi Rüştiye Caddesi'ndeki 5 bin metrekarelik parsele uygulanacak yeni pazar yeri projesi için kamulaştırma işlemlerinin ardından ihalenin de sonuçlandığını söyledi.

Yunus Emre Mahallesi Kapalı Pazar Yeri ve Sosyal Yaşam Merkezi'nin hayata geçirilmesi için yıllardır çalıştıklarını belirten Sadi Kurtulan, hem esnafa hem de vatandaşa hitap edecek bu yatırım için hiçbir engel kalmadığını dile getirdi. Kurtulan, "Türkiye'de iş yapmak isteyenler esnafsız hiçbir şey yapamaz. Esnafın üretimine kim destek verirse, onun işleri yolunda gider. Şimdi pazarcı esnafımızın daha iyi şartlarda hizmet vermesi gerekiyor. Bunun için de imkânların iyileştirilmesi lazım. Yunus Emre Mahallesi'nde 5 yıldır üzerinde çalıştığımız bir pazaryeri projemiz var. O bölgenin kamulaştırılması için attığımız adımları tamamladık. 280 hisseli yerin kamulaştırmasını bitirdik. 11 milyon 400 bin liralık ihaleyi de tamamladık. 5 dönümlük parsel artık pazar yeri için hazır. Önümüzdeki günlerde projenin temelinihep birlikte atacağız. 10 bin metrekarelik inşaat alanı bulunan bu proje; otopark, pazar yeri, düğün salonu ve sosyal tesislerden oluşacak" dedi.

3 katlı projenin 4 bin 400 metrekare taban alanı üzerine oturacağını kaydeden Sadi Kurtulan, "Bodrum katta otopark, zemin katta 3 girişli pazar yeri, üst katta ise düğün salonu ve sosyal tesislerin yer alacağı proje ile ekonomik ve sosyal hayat iç içe olacak. 100 bin insanımıza haftanın üç günü hizmet veren esnaflarımızın menfaati için çalışmak hepimizin görevidir." dedi.

143 delegenin oy kullandığı seçimlerde, Fuat Bayram'ın 54 oyuna karşılık 89 oyla 6. kez Sebzeciler ve Meyveciler Odası Başkanlığı görevine seçilen İsmail Batu ise konuşmasında, pazarcı esnafının hayâlini gerçekleştiren Belediye Başkanı Sadi Kurtulan'a teşekkür etti.
Kongrede, 30 yıllık emektar pazarcılara protokol tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500