ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 13-12-2019 12:12   Güncelleme : 13-12-2019 12:12

Eşine pusu kuran caniye iyi hal ve tahrik indirimi

Osmangazi’de kargo yalanıyla tuzağa düşürdüğü boşanma aşamasındaki eşi Aynur C.’yi (46) kurşunlayarak öldüren A.C. (51), 'ağırlaştırılmış müebbet hapis' cezası istemiyle yargılandığı davada tahrik ve iyi hal indirimiyle 16 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Eşine pusu kuran caniye iyi hal ve tahrik indirimi

Osmangazi Demirtaş Mahallesi'nde adına kargo geldiğine dair haber verilen Aynur C., evinin yakınındaki kargo şubesine gitti. Ancak Aynur C.’nin çalışanlar, adına gelen bir kargo olmadığını söyledi. Bu sırada içeri giren boşanma aşamasındaki eşi A.C., Aynur C.’yi tabancayla kurşun yağmuruna tuttu. Kadın olay yerinde hayatını kaybederken, kaçan A.C., Samsun'da ailesinin evine giderken, uygulama yapan polis ekipleri tarafından yakalandı. Bursa’ya getirilen A.C., ilk ifadesinde "Yaklaşık bir yıldır ayrı yaşıyoruz. Boşanmak istemedim. Barışmak istedim. O karşı çıktı. Olaydan iki gün önce barışmak için aradım. Bana 'Herkes kendi yoluna gitsin' dedi. Ben de öldürmeye karar verdim. Bu tuzağı planladım" dedi. C., 'yakın akrabayı öldürmek' suçundan tutuklandı.

TAHRİK VE İYİ HAL İNDİRİMİ UYGULANDI

Bursa 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan yargılamanın karar duruşmasında tutuklu sanık A.C. ile taraf avukatları hazır bulundu. Savunmasında, 2 yıl öncesine kadar eşi ile aralarında sorun olmadığını öne süren C., şöyle konuştu: ''Evde yanına sokulduğumda beni istemiyordu. Kendisine dokundurmuyordu. Bir gün iş yerimin muhasebe bürosundan beni çağırdılar. Gittiğimde eşimin açtığı boşanma davasının tebligatını aldım. Daha sonra eşimi görmediğim halde evden bir ay uzaklaştırma cezası aldım. Telefonla görüştüğümde de 'sığınma evindeyim kafamı dinliyorum' dedi. Erkek arkadaşı S.D. ile ev tuttuğunu öğrendim. Mahalle dedikoduyla çalkalanıyordu. Beni tanıyacağı için, masaj salonunda çalışan bir kadına, 'Kargoda emanetin var, gel al' diyerek, arattırdım. Kargo şubesine girince arkasından girdim. Konuşmak istedim. 'Ben yuvamı kurdum, sen de yuvanı kur' deyince kendimi kaybettim. Kaç el ateş ettiğimi hatırlamıyorum. Samsun’a gittim. Polislere zorluk çıkarmadan silahımla teslim oldum. Pişmanım.”

Son sözünün sorulması üzerine de ''Cezaevinden çıkınca özürlü oğlum Selçuk’a sahip çıkmak  istiyorum. Pişmanım” dedi.

Çiftin oğulları M.C. ve S.C. ile kızları Ö.U.'nun babalarından şikayetçi olmadığı davanın sonunda mahkeme, hakkında ağırlaştırılmış müebbet istenen A.C.’ye, 'tahrik' ve 'iyi hal' indirimiyle  16 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırdı. (DHA)