Advert

ERDOĞAN ADRES GÖSTERDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa ziyareti öncesinde gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin, "Bu işin katilleri kesinlikle bu 15'in veya 18'in içindedir, bunu hiç başka yerde aramaya gerek yok" dedi.

ERDOĞAN ADRES GÖSTERDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Esenboğa Havalimanı'nda Fransa'ya hareketi öncesinde açıklamalarda bulundu. Kaşıkçı cinayeti ile ilgili yaptığı açıklamada, "Kaşıkçı cinayetinde yerel işbirlikçileri hala açıklamadılar. Bu işin katilleri kesinlikle bu 15'in veya 18'in içindedir, bunu hiç başka yerde aramaya gerek yok. Kesinlikle bu 15'in içerisinde bunun katili veya katilleri kimdir, bunu onlar biliyor ve Suudi Arabistan yönetimi bu 15'i konuşturmak suretiyle bunu meydana çıkarmayı başarır. Türkiye'ye gelen Suudi başsavcı, ipe un sermek için geldi" şeklinde konuştu. Erdoğan, "Biz tepeleri verdik. Suudi Arabistan'a da verdik, Amerika'ya da verdik. Almanlara, Fransızlara, İngilizlere hepsine verdik. Dolayısıyla buradaki konuşmaları falan bunlarda dinlediler, biliyorlar" diye konuştu. Fırsat bulursak Trump ile görüşeceğiz. Paris'te fırsat olursa ABD Başkanı Donald Trump ile de görüşeceğine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Paris'e gidince arkadaşlarımız karşılıklı görüşecekler, bir fırsat tesis etmeye çalışacağız ve bu fırsat çerçevesinde ikili bir görüşmeyi yapacağız" ifadesinde bulundu.

7 ŞEHİDİMİZ VAR

Hakkari'deki patlamaya da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hakkari'de bir mühimmat depomuzun patlaması sonucu 7 şehidimiz var, bunun dışında 25 yaralımız var" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, havalimanında yaptığı açıklamaların ardından, özel uçak "TC-TRK" ile saat 14.40'ta Fransa'nın başkenti Paris'e hareket etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Esenboğa Havalimanı'ndan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ankara Valisi Vasip Şahin ve diğer ilgililer uğurladı. Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da Paris'e gitti.

Kaynak: Yenişafak

Erdoğan kaşıkçı cinayet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500