Advert

En büyük hayali gerçek oldu

Kayseri’de yaşayan 29 yaşındaki down sendromlu Nuri Özdemir’in askere gitme hayalini polisler gerçekleştirdi. Temsili askerlik uygulamasında 1 günlüğüne askere gidecek Nuri için, kına gecesi düzenlendi.

En büyük hayali gerçek oldu

 

Kayseri’de Gazi-Devlet Han çiftinin 4. çocuğu olan 29 yaşındaki down sendromlu Nuri Özdemir’in askere gitme hayalini Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri gerçekleştirdi. Temsili askerlik uygulamasında, 1 günlüğüne askere gidecek olan Nuri Özdemir için mahallesinde kına gecesi düzenlendi. Duygu dolu anların yaşandığı kına gecesinde polis ağabeyleri ile beraber oynayan down sendromlu Nuri’nin mutluluğu gözlerinden okundu. Zaman zaman gözyaşlarını tutamayan Nuri Özdemir’i polisler teselli etmeye çalıştı.

Oğlunun askere gidecek olmasından dolayı çok mutlu olduğunu kaydeden Baba Gazi Özdemir, Kayseri İl Emniyet Müdürlüğüne teşekkür etti. Oğlunun sürekli askere gitmek istediğini kaydeden baba Özdemir, oğluna sarılarak mutluluğunu paylaştı.

Anne Devlet Han Özdemir ise “Nuri, askere gitmek istediğini devamlı söylüyordu. Bizi çok mutlu ettiler. Polislerimize çok teşekkür ederim. Nuri bana ‘Askerde teröristleri vuracağım’ diyor. Devamlı olarak bana ‘Beni askere gönder’ diyor. Çok şükür bugünleri de gördük” dedi.

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünden baş polis Yusuf Levent Atakan da, “Engelliler Haftası dolayısıyla sosyal sorumluluk projelerimiz kapsamında böyle gençlerimizi sevindirme adına faaliyetlerimizden bir tanesini şu anda yapıyoruz. Askerlik şubesi ile görüşerek down sendromlu kardeşimize bir günlüğüne de olsa mutluluk yaşatmak istedik. Yarın birliğine teslim edeceğiz. Şimdi de kına gecesi yapıyoruz. Kendisi de çok mutlu gözüküyor” şeklinde konuştu.

Osmanlı Mahallesi polisi Mesut Eroğlu ise “En büyük hayali askere gitmek olan engelli kardeşimiz Nuri için bir program hazırladık. Nuri ile mahallede sürekli görüşüyorduk ve bize en büyük hayalinin askere gitmek olduğunu söylüyordu. Bizde askerlik şube başkanımızla görüştük ve bize yardımcı oldular. Türk Silahlı Kuvvetlerinin temsili askerlik uygulamasına Nuri kardeşimizi de dahil ettik” ifadelerini kullandı.
Düzenlenen gece, down sendromlu Nuri Özdemir’e kına yakılması ile devam etti. Nuri’yi bir an olsun bile yalnız bırakmayan Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri ise oyuna eşlik etti. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500