Advert

En acı hediye!

Orhangazi’de ayrı yaşadığı eşini, oğlunun doğum gününde öldüren ve hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen kadın çıktığı son duruşmada "İki çocuğum var, beni çocuklarım için bırakın" diye tahliyesini istedi.

En acı hediye!

Arapzade Mahallesi'nde B.G.(38) anlaşamadığı eşi E.G.’i (43) terk etti. Çiftin küçük oğlu F.G. (11) babasıyla yaşamaya devam etti. B.G. doğum günü olan F.G.'yi ayrı yaşadığı eşi E.G.’den alarak gezdirmek istedi. B.G., olay günü, doğum günü olan oğlunu almak için eve geldi. Ancak fabrika işçisi eşi E.G. ile aralarında tartışma çıktı. B.G., eline aldığı tabancayı 5 el ateşledi. Kanlar içinde yere yığılan E.G., yaşamını yitirdi. B.G., ardından oğlunu da alıp, polis karakoluna giderek, teslim oldu. Çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Yenişehir Kadın Cezaevi'ne konulan B.G. hakkında Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde, 'yakın akrabayı öldürmek' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı. Duruşmaya tutuklu sanık B.G. ve öldürülen E.’ın yakınları katıldı.

“ÇOCUKLARIMIN BANA İHTİYACI VAR”

Duruşmada mütalaa veren cumhuriyet savcısı, olay günü eşinin yanında bulunan oğlunu almaya giden sanık B.G.’ın, eşini tabanca ile 5 el ateş ederek öldürdüğünü ifade ederek, TCK’nın 82/a-d maddelerine göre cezalandırılmasını istedi. Şikâyetçilerin avukatı, savcının mütalaasına katıldıklarını, sanığa en ağır cezanın verilmesini istedi. Sanık avukatı, müvekkilinin karar aşamasına gelen davada adli kontrol ile tahliyesini talep etti. Söz alan B.G., olay günü eve oğlunu almaya gittiğini, eşinin o saatte işte olacağını düşündüğünü söyleyerek, “İki çocuğum var hakim bey. Beni onlar için bırakın. İki evladımın bana ihtiyaçları var” dedi. Mahkeme heyeti, tutukluluk halinin devamına karar verdiği sanık B.G. ile avukatına savunma için süre vererek, duruşmayı karar verilmek üzere ileri bir tarihe erteledi. (İHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500