DÜNYA
Giriş Tarihi : 16-03-2020 13:48   Güncelleme : 16-03-2020 13:48

Elon Musk'tan 'corona virüs' açıklaması

SpaceX ve Tesla'nın CEO'su Elon Musk son dönemde gündemden düşmeyen corona virüs ile ilgili yeni bir açıklama yaptı.

Elon Musk'tan 'corona virüs' açıklaması

İlk olarak Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve 6 binin üzerinde kişinin hayatını kaybetmesine neden olan Corona virüsü ekonomiyi de ağır şekilde etkiliyor. 

Çin'de Aralık 2019'da ortaya çıkan corona virüs salgını, küresel ekonomi ve dünya ticaretini derinden etkiliyor. Çin'de veya virüsün görüldüğü başka ülkelerde çeşitli fabrikalar geçici süre ile kapatılmış durumda. 

Haliyle Corona virüs son dönemde adını en sık duyduğumuz konu. Corona virüs hakkında açıklama yapan isimler kervanına Elon Musk da katıldı.

The Verge'de yer alan habere göre, Musk, COVID-19 ile ilgili çalışanlarına bir mesaj gönderdi ve bu mesajda istatistik verilerine yer vererek trafik kazaları corona virüsten daha tehlikeli ifadelerine yer verdi.

Özel uzay SpaceX ve Tesla'nın CEO'su  Elon  Musk geçtiğimiz hafta resmi Twitter hesabından attığı tweette  “Corona virüsü paniği aptalca” ifadelerini kullanmıştı.

ELON MUSK KİMDİR?

Elon Musk kuşkusuz son dönemin en çok konuşulan ismi. Peki kim bu Elon Musk?

Güney Afrika asıllı ABD'li mucit ve girişimci olan Elon Musk Kanadalı bir anne Haldeman ve Güney Afrikalı bir baba Errol’un oğlu olarak dünyaya geldi.