Advert

Eker Bu Kez İyilik ‘Tohum’ları Ekiyor

Eker I Run Yol Koşusu’nun bu yılki gelirinin bir kısmı Tohum Otizm Vakfı’na bağışlanacak. Pazar günü gerçekleşecek koşuya 2500 kişinin katılması bekleniyor.

Eker Bu Kez İyilik ‘Tohum’ları Ekiyor

Bahar ÖZGÜN

Eker’in ‘Sağlıklı Yaşam İçin Koşun’ mottosuyla hayata geçirdiği Eker I Run Yol Koşusu, Eker Meydan Başrol Gastro Kafe’de düzenlenen basın toplantıyla tanıtıldı. Bu yıl 5.’si düzenlenen koşu 7 Ekim Pazar günü gerçekleşecek. Eker I Run Yol Koşusu bu yıl 2 bin 500 kişiyi ağırlayacak. Eker’in organizasyonu, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Atletizm Federasyonu, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle gerçekleşecek. 15K, 5K ve Minik Adımlar olmak 3 farklı kategorideki yarışlarda, ‘Adım Adım’ ile iyilik peşinde de koşulacak.

5 TL’Sİ TOHUM OTİZM VAKFI’NA

Eker Süt ve Süt Ürünleri Gıda San. Ve Ticaret A.Ş. Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nevra Eker Gürgel, bu yıl 2 bin 500 koşucu ve izleyicilerle birlikte 5 bin kişiyi Eker Meydan’da ağırlayacaklarını kaydederek, “Şehir dışından gelecek katılımcılarımıza BURULAŞ tarafından ulaşım desteği verilecek. Geçen yıl 18 ilden katılımcıyla Bursa’nın tanıtımına büyük katkı sağladık. Adım Adım Platformuyla STK’lara destek olacağız. Her koşu kayıt ücretlerinin bir kısmını sosyal sorumluluk partnerine bağışlıyoruz. Bu yıl Tohum Otizm Vakfı’na koşu ücretlerinin 5 TL’si aktarılacak” dedi.

ULAŞIM SPONSORU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Yıldız, bu yıl etkinliğe güvenlik, güzergah ve ulaşım yönünden destek vereceklerini kaydetti. Adım Adım Platformu adına konuşan Selma Çetinkaya Türker ise 2008 yılında kurulan platformun 76’yı aşkın sivil toplum kuruluşu için koşu düzenlenerek 347 bin bağışçıya ulaştıklarını söyledi. Türker, bu yıl Eker I Run Yol Koşusu’nda 6 sivil toplum kuruluşu için koşulacağını kaydetti. 

ÇOCUKLARIN SPOR YAPMASI DESTEKLENMELİ

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Dr. Süleyman Şahin, bu tür organizasyonlarla daha çok heyecanlandıklarını ifade ederek, “Eker ailesi gibi Bursa’da değer kazanan firmaların bu tür etkinlikleri örnek olacak. Binlerce çocuğun sporun içinde yer alması geleceğimiz için önemli. Milli Eğitim Bakanımız ‘Çocukların her gün 2 saat spor yapmaları derslerinden alıkoymaz’ dedi. Zihinsel ve fiziksel yönden tam eğitim için spor çocuklarımız için gerekli. Türkiye’de sosyalleşemeyen, obez, iletişim kurmayan çocuklar konuşmaya başladık. Bunu aşmanın tek yolu spor. Bursalı her firma bir spor dalını, bir branşı ve bir sporcuyu desteklemeli” diye konuştu.

GÜN BOYU AKTİVİTE

Atletizm Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Muzaffer Karadeniz ise Bursalıları iyilik için koşmaya davet etti. Gün boyu süren etkinlikte koşu öncesi çeşitli aktiviteler yapılacağını dile getiren Karadeniz, özellikle çocukların bu etkinlikte olmasının büyük önem taşıdığını kaydetti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500