Advert

Eğitime Muşlu Katkısı

Muş Eğitim Vakfı, hayırsever Muşlu iş adamlarının desteğiyle başarılı ve ihtiyaç sahibi 57 öğrenciye burs imkânı sağladı.

Eğitime Muşlu Katkısı

 

Fulya GÜVEN-Hasan Alp ÖZBEN

Muş Eğitim ve Hizmet Vakfı Başkanı İhsan Akın, birlik, beraberlik ve toplumsal örgütlenmenin önemine vurgu yaparak, “Örgütlenmiş toplumlar menzile daha çabuk ulaşırlar. Tek başına hiç kimse bir şey değildir. Örgütlenen toplumlarda samimiyet varsa daha çabuk yol kat edilir. Yolumuzda yürürken önümüze diken koyacak olanlar olacak. Tek tek bu dikenleri atlayacağız. Bunu başarabilmemiz için birlik ve beraberlik içinde olmalıyız. Çocuklarımızı okutmalıyız. Şu anda 57 öğrenciye burs veriyoruz. Bursu iş adamlarımızın katkılarıyla vermekteyiz, tabii kendimiz de katkı koyuyoruz. Her şeyin başı eğitimdir” dedi.

2013’TEN BERİ

Muş Eğitim ve Hizmet Vakfı Genel Sekreteri Mehmet Akif Kasımoğlu ise “Muş Eğitim Hizmet Vakfı olarak bizler emeğimizle, hayırseverlerimizle, maddi ve manevi katkılarımızla eğitim hayatında başarılı olan, maddi yönden de ihtiyacı olan öğrencilere katkıda bulunmaktayız. 2013 yılından beri bu önemli hizmete devam ediyoruz. 2017-2018 yılında 57 öğrenciyle başladık burs vermeye. Hem bu bursu veren hem de hizmet binamızın onarımına katkıda bulunan 24 hayırsever iş adamımıza plaket vermek için buradayız” İfadelerine yer verdi.

ÇOK MESAFE ALDIK

Yönetim kurulu üyelerinden Ferruh Kaya da toplumun iradesi için kendini ortaya koyan insanların önemine değinerek, “Bu vakıf mekânıyla, yeriyle, kurucularıyla, katılımcılarıyla gerçekten çok mesafe aldı. Çok yol kat etti. Aramızda her meslekten, siyasetten insanlar bulunmakta. Nitelikli insanların sayısının çokluğu önemli olmakla birlikte toplum için ortaya irade koyan insanların da sayısı ne kadar fazla olursa bizler o denli mesafe alırız” değerlendirmesinde bulundu.

HER ŞEYİN BAŞI EĞİTİM

Sınav Dershaneleri sahibi Gıyasettin Bingöl ise eğitime yapılan hizmetlerin birlik ve beraberliğini devam ettireceğine dikkat çekerek, “Muşlular her yerde varlar. Bursa’mızda gerek siyasetten gerek farklı yerlerde olsun Muşlu kardeşlerimiz var. Bir araya gelip dayanışma içerisinde sosyal sorumluluk faaliyetleri gerçekleştirdikleri için tüm Muşlu kardeşlerime minnettarım. Eğitim toplumumuzun birlik ve beraberliğinin sağlanması için çok önemli. Her şeyin başı eğitimden geçer” açıklamasında bulundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500