Advert

‘EFE’LERİN KROŞESİ BAŞARI İÇİN… İMKANLAR KISITLI HAYALLER BÜYÜK!

Geleceğin şampiyonlarını yetiştiren Efe Boks Kulübü, yarın gerçekleştirilecek olan Gençler Türkiye Şampiyonası'ndan şampiyonlukla dönmeyi planlıyor. Kulübün kısıtlı imkanlarla büyük başarılara imza attığını söyleyen antrenör Erkan Efe, boks sporunun gerekli desteği görmediğine vurgu yaptı.

‘EFE’LERİN KROŞESİ BAŞARI İÇİN… İMKANLAR KISITLI  HAYALLER BÜYÜK!

 

Erkan ŞEN

Boks sporunda Bursa'nın yükselen değeri olan Efe Boks Kulübü başarılarına yeni halkalar eklemeye hazırlanıyor. Yarın başlayacak olan Gençler Türkiye Şampiyonası'ndan dereceyle dönmeyi planlayan 'Efe'ler, 29 Ocak'ta Isparta'da gerçekleştirilecek Yıldızlar Türkiye Şampiyonası'nda da en az 4 madalya hedefiyle ringe çıkacak. Yarın gerçekleşecek olan şampiyona için uzun süredir özveriyle çalıştıklarını dile getiren eski milli boksör Erkan Efe, öğrencilerine olan güveninin tam olduğunu söyledi.   

KISA ZAMANDA BÜYÜK BAŞARILAR

Boks kariyeri boyunca onlarca derece ve 5 Türkiye şampiyonluğu elde eden başarılı antrenör Efe, 2012 senesinden bu yana antrenörlük yaptığını hatırlattı ve ekledi: "Beş sene içinde çok güzel işler yaptığımızı söyleyebilirim. Bir boksörün 4 yılda yetiştiğini düşünürsek, biz 4 yıl içerisinde dünya 3.'sü çıkartabilecek kadar büyük başarılar elde ettik. Yetiştirdiğimiz öğrenciler arasında 7 Türkiye 3.'sü, 8 tane de Türkiye 2.'si var. 2 kez Türkiye ağır sıklet boks şampiyonluğu elde ettik kulüp olarak, dünya üçüncüsü sporcumuz da var kadromuzda. Üç tane milli sporcumuz ise başarıyla yollarına devam etmekteler. 4 yıl için çok büyük başarılar bunlar, sonuçta bu işi çok uzun seneler yapan hocalar var; biz çok kısa bir süre içinde kısıtlı imkanlarla elde ettik bu başarıları" ifadelerini kullandı.

MADALYASIZ DÖNMEK YOK

Yarın başlayacak ve Yalova'da gerçekleştirilecek olan Gençler Türkiye Şampiyonası'ndan başarıyla dönmeyi planladıklarını dile getiren eski milli sporcu Efe, "Gençlerde 2 başarılı sporcumuzla şampiyonaya katılacağız. Abdülkadir Temel ve Bursa'mızın ağır sıkletteki tek şampiyon boksörü Canberk İstim. Canberk 2016 senesini Türkiye Şampiyonu olarak kapattı, inşallah 2017 yılına da Türkiye Şampiyonu olarak başlayacak. Antrenmanlarımız güzel gidiyor, hedefimiz her zaman şampiyonluk. 29 Ocak-5 Şubat arasında da Yıldızlar Türkiye Şampiyonası Isparta'da yapılacak. Bu şampiyonaya 9 sporcumuzla katılacağız. Acemi boksörlerimiz bu şampiyonadan tecrübe kazanmış olarak dönecek" açıklamasında bulundu. Efe Boks Kulübü olarak şimdiye kadar katılım gösterdikleri hiçbir turnuvadan madalyasız dönmediklerinin altını çizen Efe, inancının tam olduğunu dile getirdi ve Gençler Türkiye Şampiyonası'ndan en az 1 şampiyonluk, Yıldızlar Türkiye Şampiyonası'ndan da en az 4 madalya beklediğini söyledi.

Halkımız yanlış biliyor

Ülkemiz insanının boksa ön yargıyla yaklaştığına dikkat çeken eski milli boksör Efe, şunları söyledi: "Boks denilince akla ilk önce şiddet geliyor, bu çok yanlış. Boks yapan insan öncelikle sakin olur, özgüveni yüksek olur ve dışarıda kavga etme gereği kesinlikle duymaz. Boksör adam sıkıntılı durumlarda olay yerinden uzaklaşabilen adamdır ve unutulmamalı ki bir boksör mecbur kalmadığı sürece yumruğunu kullanmaz. İnsanlar şunu artık bilmeli, boks bir şiddet sporu değildir ki içinde şiddet barındırmaz hiçbir spor dalı. Boks bir savunma sporudur. Önce insanlarımızın bunu bir algılaması lazım, bu spor derin bir tarihe sahiptir." 

ALIN TERİ KURUMADAN

Boks sporunda yaşanılan sıkıntılara değinerek açıklamalarına devam eden başarılı antrenör, "En büyük sıkıntımız reklam. Verdiğimiz emeğin insanlar tarafından bilinmesi lazım, çünkü bayrağımızı onurlu bir şekilde temsil ediyoruz uluslararası arenada. Düşünsenize, genç bir boksör koca 1 yıl emek verip şampiyon oluyor, ancak dökülen o alın teri unutulup gidiyor. Bu başarıların basın yayın organları aracılığıyla halkımıza aktarılması lazım" şeklinde bir açıklama yaptı.

DESTEK OLMADAN OLMAZ

'Bu spora destek verilmeli' diye açıklamalarına devam eden Efe, "Boks sporunu yapan çocuklar genelde gariban çocuklar. Ailesinin durumu iyi olan çocukların golf, tenis gibi sporlara yöneldiğine hepimiz şahidiz. Boks, güreş, tekvando gibi sporlarla uğraşan kardeşlerimizin kesinlikle destek görmesi lazım. 'agazete' aracılığıyla yetkililere seslenmek istiyorum. Bu çocuklara verilecek her destek onların hayat kalitesini daha da artıracaktır. En azından bir BESYO'ya girebilirler, üniversitelere gittikleri zaman millilik bursu alabilirler. Evet, biz şampiyonlar yetiştiriyoruz, ama başlıca amacımız bir çocuğun kendine olan güvenini artırmak. Bu çocuklara destek çıkan Mehmet ve Murat Eren abilerimize, başkanımız Haşim Zengi’ye, as başkan Yılmaz Aytekin’e aracılığınızla çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Çıtayı yüksek tutuyoruz

Efe Boks Kulübü Başkanı Haşim Zengi de yarın katılacakları şampiyona hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Hedeflerinin her zaman şampiyonluk olduğuna vurgu yapan tecrübeli isim, "Biz sporcularımıza sonuna kadar güveniyoruz. Efe Spor Kulübü olarak çıtayı her zaman yüksek tuttuk ve tutmaya da devam edeceğiz" dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500