Advert
Advert

DÜNYA OKULUNDA İLK KARNELER VERİLDİ DERS: BARIŞ NOT: PEKİYİ

Osmangazi Belediyesi tarafından yaptırılan ve 41 ülkeden öğrencinin eğitim gördüğü Uluslararası Murad Hüdavendigar Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde ilk karneler dağıtıldı. Başkan Dündar, bu okulun onlarca ülke ile dostluk köprüsü olduğunu belirterek öğrencilere seslendi: “Dünya barışının, geleceğinin teminatı sizlersiniz. Allah yolunuzu açık etsin.”

DÜNYA OKULUNDA İLK KARNELER VERİLDİ DERS: BARIŞ NOT: PEKİYİ

 

Funda AVCI-Semih ŞAHİN

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, 2016-2017 eğitim-öğretim yılının ilk yarısının tamamlanması dolayısıyla Uluslararası Murad Hüdavendigar Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine karne dağıttı. Türkiye'de ve dünyada tek olan okulun karne töreninde konuşan Başkan Mustafa Dündar, "Bugün Türkiye'de 18 milyon öğrenci, 1 milyon öğretmen büyük bir heyecan yaşıyor. Ama biz çok daha farklı bir heyecan yaşıyoruz. Bu okulu bu sene yeni öğretime açtık ve ilk karnelerimizi dağıtıyoruz. Bu eğitim merkezimiz özel proje okulu, her şeyi ile Türkiye'de ilk ve tek olmanın yanı sıra dünyanın da bir tanesi. 40 farklı ülkeden öğrencilerimiz var. Bir de Türkiye'den olunca 41 ediyor. O zaman bu güzel okulumuza ve güzel çocuklarımıza 41 kere maşallah, Allah nazardan saklasın" dedi.

GELECEĞİNİN TEMİNATI SİZLERSİNİZ

Uluslararası Murad Hüdavendigar Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde 40 farklı ülkeyle dostluk adımlarının temellerini attıklarını ifade eden Başkan Dündar, "Bu okul projemizle dünyanın gelişmesine, ekonominin gelişmesine ve barışın temeline önemli bir adım attık. Siz değerli öğrencilerimiz, dünya barışının, dünya geleceğinin teminatı sizlersiniz. İnşallah bu güzel düzen, bugünün dünyasında en çok aranan, istenen, beklenen, huzurun paylaşımını sizler sağlayacaksınız, geleceğimizin teminatı olacaksınız. Evlatlarım, Allah hepinize zihin açıklığı versin. Her şey günlünüzce olsun, bu sezon ve ikinci sezon için de bol başarılar diliyorum" diye konuştu.

Kendinden emin  güçlü öğrenciler yetiştiriyoruz

Uluslararası Murad Hüdavendigar Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin Kurucu Müdürü Mehmet Türkmen ise “Eğitime katkı koyan, bilgi için taş üstüne taş koyanlardan Allah razı olsun. ‘Hafızlık’, ‘Fen ve Sosyal Bilimler’ projesi ile ‘Uluslararası İmam Hatip’ projesini tek çatı altında uygulayan ilk ve tek proje okul olmanın gururunu yaşıyoruz. Dolayısıyla bize çizilen misyon şu, hem yurtiçi hem de yurtdışından gelen öğrencilerimizi dünyayı tanıyan, dünyada söz söyleyebilecek, en önemlisi varlığını ifade edebilecek uluslararası bir vizyonla yetiştirmek en büyük hedefimiz. Çocuklarım, sizlerin başarısını tek tek kutlarım ve ikinci yarı yıl için bol bol dinlenmenizi tavsiye ederim" dedi. Yapılan konuşmalar sonunda 2016-2017 eğitim-öğretim yılının tamamlanması dolayısıyla Uluslararası Murad Hüdavendigar Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde alanlarında dereceye giren öğrencilere başarı belgeleri ve madalyaları törenle verildi. Öğrenciler madalyalarını Başkan Dündar'ın elinden aldı.

Okul bitti eğlence zamanı

Büyükşehir Belediyesi Çocuk Merkezi’nin yarıyıl şenliği, renkli görüntülere sahne oldu. 2016-2017 eğitim öğretim yılının ilk yarısının tamamlandığı günde Hamitler Çocuk Merkezi’nde yarıyıl karnelerini alan çocuklar için düzenlenen etkinlik, eğlenceli anlara sahne oldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Hamitler Çocuk Merkezi’nde çocuklarla bir araya gelerek, öğrencilerin karne heyecanını paylaştı. Başkan Altepe, eğitim öğrenim yılının ilk döneminde derslerine yoğun emek veren çocukları tebrik ederek, “Bugün güzel bir gün, mutluyuz. 2016-2017 eğitim öğretim yılının ilk yarısını tamamlayan çocuklarımızın karne sevincini ve heyecanını paylaşıyoruz. Çocuklarımız artık tatili ve eğlenmeyi hak etti. Yarıyıl şenliği ile çocuklarımızın tatile güzel başlamalarını istedik” dedi.

“ÇOK ŞEY BEKLİYORUZ”

Başkan Altepe, Bursa’da Büyükşehir Belediyesi olarak çocuklara ve gençlere her zaman değer verdiklerini söyleyerek, “Hedefimiz, geleceğimiz olan gençlerimizdir. Gençlerimizden çok şey bekliyoruz. Bursa, önemli bir şehir. Güçlü bir Türkiye ve güçlü bir Bursa için gençlerimizin, çocuklarımızın kendilerini geliştirmeleri, özgüvenli bireyler olarak yetişmeleri, üreten, katkı sağlayan, önder ve öncü olmaları bizim için önemli. Gençlerin en güzel şekilde eğitilmeleri için Hamitler’de, Alacahırka’da ve Yavuzselim’de merkezler kurduk. Onların en iyi şekilde hazırlanmalarını hedefliyoruz” şeklinde konuştu. (İHA)

Yıldırım’ın mirasları

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, 2016-2017 eğitim-öğretim yılı 1. dönemini tamamlayarak yarıyıl tatiline giren öğrencilere karnelerini dağıttı. Karapınar İlkokulu’ndaki karne dağıtım töreninde konuşan Başkan Edebali, “Yerel yönetim olarak, yavrularımızın milli ve manevi değerleri özümsemiş, tam donanımlı bireyler olarak yetişmesi için hiç bir fedakârlıktan kaçınmıyoruz” dedi. Yıldırım’ı geçmişin mirası, geleceğin emaneti olarak gördüklerini ifade eden Edebali, “Projelerimizi ve yol haritamızı bu anlayış çerçevesinde belirliyoruz. Çocuklarımızın gelişimini, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle destekliyoruz. Çocuk Meclisi’mizle onların yönetimde aktif olarak yer almasını sağlıyoruz. 2015-2016 eğitim öğretim yılında 57 bin 360 çocuğumuzu tiyatro ile buluşturduk. Yine yavrularımızın şehir bilincini geliştirmek için hayata geçirdiğimiz ‘Şehir Pasaportu’ projemiz kapsamında 8 bin 500 öğrencimize Bursa’nın tarihi ve kültürel değerlerini gezdirdik. 9 bin öğrencimize TEOG soru bankası dağıttık. Yine spor okullarımızdan 27 bin 440 öğrencimiz ücretsiz olarak yararlandı” dedi. (İHA)

İlk karneler Başkan Amca’dan

‘Başkan Burada’ projesi kapsamında makamını her hafta Nilüfer’in farklı bir mahallesine taşıyan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, bu hafta Tahtalı Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. Bozbey’in Tahtalı Mahallesi’ndeki ilk durağı Tahtalı Anaokulu ve İlkokulu oldu. Anasınıfı öğrencilerinin renkli görüntülerle karşıladığı Başkan Bozbey, öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu. Tahtalı Anaokulu ve İlkokulu Müdür Yardımcısı Birol Ok ve Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Yalçın Işıkyıldız ile birlikte birinci sınıf ve anaokulu öğrencilerine ilk karnelerini veren Bozbey, çocuklara başarılar diledi. Öğrencilere karne hediyesi de veren Bozbey, tatili iyi değerlendirmelerini istedi.

Mudanya Belediyesi M. Agah Bursalı Kreşi’nin minik öğrencileri 2016-2017 eğitim öğretim döneminin yarıyıl karnelerini Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Akın Poroy ve Belediye Meclis Üyesi Servet Usta’nın elinden aldı. Karne töreni öncesinde Karagöz ve Hacivat gölge oyununu izleyen minik öğrenciler, yarıyıl tatiline neşeli bir şekilde girdi. Kreş Müdürü Adnan Gül ve öğretmenlerle birlikte gerçekleşen karne töreninde 3-4-5 yaşlarındaki 58 öğrencinin heyecanı yüzlerinden okunurken, öğrenciler karnelerini dikkatlice inceledi. Tüm öğrencilerle tek tek ilgilenen Başkan Hayri Türkyılmaz, minikleri kutlayarak iyi tatiller diledi. Velilere de dönem boyunca göstermiş oldukları ilgi ve destek için teşekkür eden Türkyılmaz, ikinci dönemde öğrencilerimizin daha başarılı ve yeniliklere açık olmasını temenni etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500