BURSA
Giriş Tarihi : 10-09-2020 08:48   Güncelleme : 10-09-2020 08:48

Dündar çiftçinin yanında

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar çiftçilerin sesine duyarsız kalmayarak onlara pazar günleri Çarşamba Kapalı Pazar Yeri’ni tahsis etti.

Dündar çiftçinin yanında

Ufuk IRGAŞ

Bursa merkez köyleri ile İnegöl, Yenişehir, İznik, Mudanya, Mustafakemalpaşa, Orhaneli, Keles ilçeleri ve köylerinin üreticilerinin tezgâh açıp meyve ve sebze gibi tarın ürünleri ile ev yapımı erişte, tarhana, salça gibi organik yiyeceklerini birinci elden tüketiciye ulaştırdığı Çarşamba Kapalı Pazarı’nda bir üreticiyle söyleşide bulunduk. 

“BAŞKANDAN ALLAH RAZI OLSUN"

Bir dokunup bin ah işittiğimiz söyleşide bir üretici bize şu açıklamada bulundu: "Mustafa Dündar başkanımdan Allah razı olsun. Bilindiği üzere ülkemizde meyve ve sebze gibi tarım ürünlerini köylülerimiz yani bizler üretmekteyiz. Geçimlerimizi genellikle topraktan temin eden Biz köylüler;  Mazot ve Gübre fiyatlarının tavan yaptığı günümüzde yetiştirdiğimiz ürünleri pazarlamakta güçlük çekiyoruz. Bin bir meşakkatle ürettiğimiz ürünler tüccarlar tarafından yok pahasına alınıyor ya da tarafımızdan tarlada çürümeye terk ediliyor. Böyle giderse Atatürk'ün ‘Köylü milletin efendisidir’ sözü tarihe karışacaktır. ‘Sesimizi duyan yok mu?’ şeklindeki feryadımızı köy köy gezerek çiftçilerimizin sorunlarını dinleyip, çare bulmaya çalışan başkanımız Mustafa Dündar duydu ve bu pazarı bizlere tahsis etti."

"BURASI SİZİN EVİNİZ"

Çarşamba Kapalı Pazar’ını pazar günleri üreticilere tahsis eden Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da, "Hayırlı pazarlarınız olsun" diyerek tezgâh açıp ürünlerinin satışını yapan üreticilerle teker teker ayaküstü görüştü. Üreticilerden sattıkları ürünlerden tadıp bilgiler alan başkan Dündar yaptığı konuşmada, "Değerli üretici ağabeylerim kardeşlerim analarım ve bacılarım, sizin eviniz dediğim pazar alanına katılımızdan dolayı hepinize teşekkür ediyor, saygılarımı iletiyorum. Siz üreticilerimiz haftalar, aylar sonu bahçe ve tarlalarda yetiştirdiğiniz ürünlerinizi bundan böyle burada aracısız olarak vatandaşlarımıza ulaştırabileceksiniz. Sizlerden elinize geçen bu fırsatı iyi değerlendirmenizi istirham ediyor hayırlı müşteriler diliyorum" diye konuştu.