Advert

DSP, kadının hep yanında

DSP Osmangazi İlçe Teşkilatı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde gerçekleştirdiği programla kadının toplumumuzdaki yeri ve önemine ışık tuttu.

DSP, kadının hep yanında

Ufuk IRGAŞ

Demokratik Sol Parti Osmangazi İlçe Teşkilatı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde gerçekleştirdiği programla damgasını vurdu. İlçe Başkanı ve Seskır Otomotiv sahibi Mehmet Seskır ile DSP Osmangazi Gençlik Kolları’nın Dilara Düğün Salonu’nda düzenlediği Dünya Kadınlar Günü etkinliğinde kadının önemine değinilip, kadına şiddet de kınandı. DSP genel başkan yardımcıları Murat Özbilge ve Hüseyin Kul, İl Başkanı Cahit Akıncı ile Nilüfer-Yıldırım-İznik ve Gemlik ilçe teşkilatları, çeşitli STK’ların başkan ve yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı kutlamada, Türk Halk Müziği Sanatçısı Fatma Ataş da sahne aldı.

İLK SEÇİLME HAKKI BİZDE

Eğlencenin doruğa ulaştığı kutlamada yaklaşık elli kadına DSP Osmangazi İlçe Teşkilatı tarafından plaket takdim edildi. DSP Osmangazi İlçe Başkanı Mehmet Seskır'ın davetlilerle teker teker ilgilendiği buluşmada Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Kul, yaptığı konuşmada "Davetimize katılarak bizleri onurlandıran siz değerli kadınlarımıza katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Günümüzde nasıl algılanırsa algılansın, kadının Türk toplumunda daima saygın bir yeri olmuştur. Baktığımızda, tarihte devlet başkanlığı yapan kadınlar ‘ilk defa’ Türklerden çıkmıştır. Seçme ve seçilme hakkını, tüm ülkelerden önce ‘kadınlarımıza’ biz verdik. Kadınlarımız; fedakârlıkları, emekleri, sevgileri ve mücadeleleriyle insanlığın umudunu yeşertmektedir. İstiklal ve istikbal mücadelemizde daima ön safta olmuşlardır” dedi.

GENÇ NESİLLERE IŞIK OLDULAR

Günümüz eğitim, ekonomi, siyaset dünyasında kadınların daha güçlü bir pozisyonunun olduğunu vurgulayan Hüseyin Kul, “Ülkemize hizmetleriyle değer katan, tüm kadınlarımıza örnek olacak başarılarıyla adından söz ettiren. Genç nesillere ışık tutan, geleceğimize yönelik tehditler karşısında dimdik ayakta duran, cesur ve özgüveni yüksek kadınlarımız, geleceğe yürüyüşümüzde de en önemli güvencemizdir. Bu vesileyle, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500