Advert

DOSTLUK EKSPRESİ BAŞARIDAN BAŞARIYA

Dostluk Ekspresi isimli kısa film uluslar arası arenada aldığı derecelerle sinema dünyasının gündemine oturmuş durumda. İngiltere’de 4 kez resmi seçki alan proje, İtalya’da da finale kaldı.

DOSTLUK EKSPRESİ BAŞARIDAN BAŞARIYA
Ufuk IRGAŞ
Dostluk Film Festivali için hazırlanan Dostluk Ekspresi (Friendship Express) isimli kısa film uluslar arası arenada aldığı derecelerle dikkatleri üzerine çekmiş durumda. Yönetmenliğini Mert İpek’in yaptığı film İngiltere’de 4. kez resmi seçki alarak büyük bir başarıya da imza atmış oldu. İtalya’nın en prestijli organizasyonları arasında gösterilen Volkswagen Bus Kısa Film Festivali’nde de finale kalan projenin oyuncu kadrosunda ise Elçin Atamgüç ve Berke Abay gibi başarılı isimler var. 
 
İZLEYİCİLERDEN TAM NOT
Filmin yönetmeni Mert İpek, projeyle ilgili yaptığı açıklamada, “Biz bu filmi çekerken her geçen gün başarı elde edeceğinin farkında değildik. Asıl amacımız bir iki yerel festivale gönderip derece almak ve ardından yayınlamaktı. Sonra yerel festivaller dışında şansımızı denemek istedik ve yurt dışındaki birkaç festivale gönderdik. Ara ara gelen güzel haberler bizim motivasyon kaynağımız oldu. Aslında filmi çekeli neredeyse 1 sene oldu ama festivaller yayınlanmış film istemedikleri için yayın tarihini sürekli ertelemek zorunda kaldık. Filmimizin İngiltere’den 4 kez resmi seçki alması ve İtalya’da finalist olması bizim için yeterli oldu ve sonunda filmimizi yayınladık. Festivallerden ve izleyicilerden güzel bildirimler aldığımız için yaptığımız işten memnunum. Eşimin kalemi ve arkadaşlarımın desteğiyle ortaya çıkan bu filmin hayata geçmesinde ‘Tiyatro Karınca’ oyuncusu olan güzel dostum Berke Abay'ın ve kendisini çok sevdiğim her zaman yanımda olan sinema ve tiyatro oyuncusu ablam Elçin Atamgüç'ün çok büyük payı var. Filmimize internet üzerinden ‘Dostluk Ekspresi’ yazarak ulaşabilirsiniz. İzleyecek olan herkese şimdiden iyi seyirler” değerlendirmesinde bulundu.
 
 
İşte alınan dereceler
2019 İngiltere / First-Time Filmmaker Sessions 1 Film Festivali (Official Selection) (Resmi Seçki)
2019 İtalya / Volkswagen Bus Kısa Film Festivali (Finalist)
2020 İngiltere / Firs-Time Filmmaker Sessions 2 Film Festivali (Official Selection) (Resmi seçki)
2019 İngiltere / The Lift-Off Sessions 1 Film Festivali (Official Selection) (Resmi Seçki)
2020 İngiltere / The Lift-Off Sessions 2 Film Festivali (Official Selection) (Resmi Seçki)
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500