Advert
Advert

Dönüşüm Mevlana’dan başlayacak

Dönüşüm Mevlana’dan başlayacak

 

Abdullah ASLANTÜRK

AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı, çarpık yapılaşmanın en yoğun olduğu ilçelerden Yıldırım’da kentsel dönüşümün ilk kazmasını Mevlana Mahallesi’nde vuracaklarını söyledi. Kendisine yönelttiğimiz soruları içtenlikle yanıtlayan Başkan Hüdayi Yazıcı, öncelikle İstanbul Reina’da gerçekleştirilen ve 39 kişinin yaşamını yitirdiği kanlı saldırıyı kınadı. Geçtiğimiz yıl yaşanan terör olaylarını anımsatarak “2017’den beklentimiz 2016 gibi kötü bir yıla benzememesidir” diyen Başkan Yazıcı, “İnşallah mutlu ve daha umutlu bir yıl olmasını bekliyoruz. Ama ne yazık ki 2017’nin ilk saatlerinde menfur bir saldırı sonucu hiçbir suçu günahı olmayan insanlar yine katledildi. Terör nereden gelirse gelsin acımazsızdır ve bunun insanca bir tarafı yoktur. Bu konuyu birtakım yerlere bağlamaya çalışanlar da var. Bu da yapılan saldırı kadar vahim bir durumdur. Elbette ki her dinin bir temsilcisi vardır. O dinle ilgili açıklama yapabilir.‘Noel İslam dininde yoktur’ diyebilir ama ‘gidin oraya saldırın’ diyen olmaz. Hiçbir Müslüman bunu tasvip etmez. Saldırıyla bunu karıştırmamak gerekir. O terör saldırısını yapan ile bu beyanı yapanda onlar kadar suçludur. Herkes konuştuğuna özen göstermelidir” ifadelerini kullandı.

YILDIRIM YIKARAK GÜZELEŞECEK

HüdayiYazıcı, Yıldırım kentsel dönüşüm projesiyle ilgili son durum hakkında da şu bilgileri verdi: “Belediyemiz yoğun bir şekilde çalışıyor. Yıldırım’ın en büyük sorunu çarpık kentleşme. Bu hususta bölgemizde bulunan çarpık yapıların plan yapılanmaları son haddine gelmiş durumda. Dönüşüm ilk olarak Mevlana Mahallesi’nden başlayacak. Çarpık kentleşmenin yoğun olduğu bölgelerde binalar yıkılarak model bir hale gelecek. Öncelikli beklentimiz ve amacımız kentsel dönüşümün istediğimiz raya oturmasıdır. Belediyemizin çok farklı projeleri var. Bunların da hayata geçmesiiçin çabalıyoruz. 2017 Yıldırım için yine hizmet dolu bir yıl olacak.”

“Erken seçim olacakmış gibi çalışıyoruz”

2019’da yapılacak seçimler için de teşkilat olarak şimdiden hazır olduklarını dile getiren AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı, “Mahalle teşkilatlarımız yoğun olarak referanduma çalışıyor. 2019 seçimlerine daha var ancak belki bir erken seçimde olabilir. Teşkilatlarımızla her an bir erken seçim olacakmış gibi çalışıyoruz. Yıldırım teşkilatları da her an her şeye hazırdır” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500