Advert
Advert

DÖNÜŞMESİNE DÖNÜŞÜYORUZ DA !!! KENTSEL Mİ, RANTSAL MI?

Osmangazi Belediyesi'nin Soğanlı bölgesinde başlatmış olduğu kentsel dönüşüm projesinde haksızlık yapıldığını iddia eden ve 'Yapılan iş kentsel dönüşüm değil, rantsal dönüşümdür' diyen mahalle sakinlerine CHP İl Başkanı Şadi Özdemir'den destek geldi.

DÖNÜŞMESİNE DÖNÜŞÜYORUZ DA !!!  KENTSEL Mİ, RANTSAL MI?

 

Semih ŞAHİN
Osmangazi Belediyesi'nin vizyon projeleri arasında yer alan Soğanlı kentsel dönüşüm hattının usülsüz yapımına ilişkin iddialara Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Teşkilatı'ndan tepki geldi. CHP İl Başkanı Şadi Özdemir ve CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, mahalle sakinlerinin sıkıntılarını yerinde dinleyerek basın açıklaması yaptı. Osmangazi Belediyesi'nin başlatmış olduğu projeye 'Kentsel dönüşüm değil rantsal dönüşüm' yorumu yapan mahalle sakinlerine birlik ve beraberlik vurgusu yapan Özdemir, konunun takipçisi olacaklarının altını çizdi. Mahalle sakinlerinden oluşturulacak bir komiteyi CHP İl Başkanlığı'na davet eden Şadi Özdemir, yapılan bu haksızlığı Pazartesi günü mahalle sakinleriyle beraber bir kez daha masaya yatıracak.

Amaç para kazanmak

Yapılan kentsel dönüşümün vatandaşın refahı için değil para kazanmak için yapıldığını dile getiren Şadi Özdemir, "Kentsel dönüşüm olayı bütün Bursa'da var. Bursa'daki yaklaşımların çoğu kentsel dönüşümden çok rantsal dönüşüm ve para kazanmak üzerine yapılmış olan eğilimlerdir. Mahalle sakinleri tamamen yüklenicilerin önüne itilmiş adeta zorla evlerinden mahrum bırakılmaya çalışılıyor. Halkın çıkarları düşünülüyorsa bu insanlara barınma hakkı tanımak zorundalar. Mahalleli olarak sizler birlik ve beraberliğinizi kaybetmediğiniz sürece biz de her zaman sizlerin yanında olacağız" dedi.

 

CHP CHP BURSA CHP BURSA İL BAŞKANLIĞI ŞADİ ÖZDEMİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500