Advert
Advert

DOĞDUĞUMUZ TOPRAKLARIN KÜLTÜRÜNÜ UNUTMADIK

Gazetemizi ziyaret eden BUARDEF Başkanı Zekai Aydın, "Doğduğumuz toprakları bırakarak doyduğumuz topraklara geldik fakat kendi öz kültürümüzü hiç bir zaman unutmadık" dedi.

DOĞDUĞUMUZ TOPRAKLARIN  KÜLTÜRÜNÜ UNUTMADIK

 

Semih ŞAHİN

Bursa Ardahan Dernekleri Federasyonu Başkanı (BUARDEF) Zekai Aydın, Yönetim Kurulu Üyelerinden Sibel Kaya, Ufuk Demirkıran ve aynı zamanda köşe yazarımız olan Hilmi Şanlı 'agazete' Genel Müdürü Erdal Şimşek'i ziyaret etti. Samimi bir sohbet havasında derneğin yapmış olduğu faaliyetlerden ve yeni yıl da yapılacak olan etkinliklerden bahseden BUARDEF Başkanı Zekai Aydın, federasyon olarak bu yıl önemli çalışmalara imza atacaklarını söyledi. Yapılacak olan etkinliklerle hemşerilerin kültür bağlarını kuvvetlendireceklerini dile getiren Aydın, "Doğduğumuz toprakları bırakarak doyduğumuz topraklara geldik fakat kendi öz kültürümüzü hiç bir zaman unutmadık. Federasyon olarak doğduğumuz yerin kültürünü Bursa'da yaşatmak bizlerin görevi. Üzerimize düşen bu görevi layıkıyla yerine getirebilmek için elimizden geleni yapacağız" dedi.

Her zaman yanınızdayız

Yapılacak olan bu çalışmaların Bursa'daki Ardahanlıların eline ulaşabilmesi için basının gücüne ihtiyaç duyduğunu dile getiren Başkan Aydın, Erdal Şimşek'ten destek beklediğini de söyledi. Yapılacak olan çalışmaların takipçisi olacaklarının sözünü veren Şimşek, "Bursa'da kalabalık nüfusa sahip olan Ardahanlıların kültürlerini kendi aralarında en iyi şekilde yaşatacaklarına cani gönülden inanıyorum. Dernek olarak düzenleyeceğiniz etkinlikler bu kaynaşmaların ışığı ve yön gösterici yolu olacaktır. Yapacak olduğunuz çalışmalara 'agazete' ailesi olarak vereceğimiz destekten şüpheniz olmasın" şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500