BURSA
Giriş Tarihi : 11-09-2020 09:07   Güncelleme : 11-09-2020 09:07

Doğal ürün 'İnkaya Organik'ten alınır

Doğal ürün 'İnkaya Organik'ten alınır

Uludağ'a çıkarken yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası olan İnkaya Köyü’nün Tarihi Büyük çınarı altında uzun yıllardır doğal ürünleri insanlarımızla buluşturan İnkaya Organik’in sahibi Sayın Emin Ay ile yapmış olduğu çalışmaları ve yerli ve yabancı turistlerin hizmetine sunmuş oldukları güzel doğal ürünler ile ilgili bilgileri de ele aldığımız güzel kapsamlı bir röportaj gerçekleştirdik.

PANDEMİ TURİZMİ ÇOK ETKİLİYOR..

  • Bizlere  öncelikle böylesine güzel bir fırsat verdiğiniz için sizlere teşekkür etmek istiyorum ben Emin Ay, 1986 Osmangazi Yiğitali Köyü doğumluyum. Çiftçilikle uğraşıyorum 4 yıldır da burada İnkaya Organik adı altında hizmet ediyoruz. Evliyim, iki oğlum  var  Allah bağışlarsa. Büyük oğlum  ilkokul 4. sınıfa geçti ,küçüğü  daha 2 yaşında.

Peki Emin Bey hangi ürünlerin satışını yapıyorsunuz burada?

Biz tamamen organik ürünler üzerine çalışmalar yürütüyoruz. Çam balı ,Çiçek Balı ,polen, arı sütü, reçel çeşitleri bunun yanı sıra Karadut özü ve Karadut suyumuz var. isteyenlere tabii bunlarla ilgili ayaküstü bardak olarak da vermiş olduğumuz gibi 1 litrelik ,3 litrelik, 5 litrelik şişelerle de satışlarımız oluyor…

  •    Peki satışlar nasıl gidiyor bu sene Emin bey?  Tabii pandemi süreci de var bu süreç sizi etkiledi mi?


EN BÜYÜK DİLEĞİMİZ BU SÜRECİN ÇABUK GEÇMESİ

Tabii eski yıllara göre bu sene, işler zayıf gidiyor aylarca kimse sokağa çıkamadı o zamanlar bizde  burada kapalıydık,en son zamanlarda yavaş yavaş normalleşmeyle  birlikte  işte  insanlar gelmeye başladı. Yerli turistler az,yabancı turistler hala yok tabii bu sürecin açılmasını bekliyoruz. Aynı zamanda bir an evvel bu koronavirüs tehlikesinin bütün dünyada yok olmasını bekliyoruz, bu durum  turizmi çok etkiliyor. Bizim de tabi burada satışlarımızın büyük çoğunluğunu yerli ve yabancı turistler oluşturuyor. Bizlerde bu manada bu sıkıntılı sürecin bir an evvel sona ermesini bekliyoruz.

KÖY KÖY  GEZİP DOĞAL ÜRÜNLER ARIYORUZ

Bizim burada bütün ürünlerimizin garanti belgesi var biz  kesinlikle Market malı vesaire satmıyoruz, biz   köylere gidip bu doğal ürünleri yerinden alıyoruz burada satışını yapıyoruz. Burada tezgahımız  tarihi İnkaya çınarının hemen altında burada vatandaşlarımıza sunuyoruz.Herkese  buradan son olarak sevgilerimi, saygılarımı göndermek istiyorum, selamlarımı gönderiyorum.  İnşallah bu koronavirüsün etkisinin tamamen bitmesi ile gelecek yıllarda çok daha güzel günler yaşamayı da ayrıca dilediğimi son olarak eklemek istiyorum.