Advert

Dikkaldırım ve Hüdavendigar 'Milli ses ver'di bu mahalleye TSE belgesiz ürün giremez

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Başaraştırmacısı ve Kalite Birliği Derneği (KALBİR) Başkan Vekili Mustafa Karaman, ‘Milli Ses Ver’ projesi kapsamında muhtarları ziyaret etti. Osmangazi Dikkaldırım Mahallesi Muhtarı Mustafa Özderya ve Hüdavendigar Mahallesi Muhtarı Mustafa Pala, ‘Milli Ses Ver’ projesine destek verdiklerini bildirdi. Kalite Birliği (KALBİR) Derneği tarafından başlatılan ‘Milli Ses Ver’ projesi ile milli belgelendirme, yerli üretim ve tüketimin yaygınlaştırılması amaçlanıyor. Uludağ Üniversitesi (UÜ) ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (BTSO) yanı sıra birçok kamu kurum ve kuruluşunun desteklediği proje kapsamında 2019 yılında 150’den fazla etkinlik düzenlenecek.

Dikkaldırım ve Hüdavendigar 'Milli ses ver'di bu mahalleye TSE belgesiz ürün giremez

 

BİLİNÇLİ TÜKETİCİ 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesinde halka bilinçli tüketici broşürü ve Türk bayrağı dağıtacaklarını söyleyen Mustafa Karaman, “28 Ekim’de Dikkaldırım ve Hüdavendigar mahallelerinde tüm esnafa ve tüketicilere tüketici haklarına yönelik bilgilendirici bir broşür ve Türk bayrağı hediye edeceğiz. ‘Milli Ses Ver’ projesi kapsamında ‘Bayrağına ve Hakkına Sahip Çık’ diyeceğiz” dedi. Karaman, şöyle devam etti: “Tüketicilere yerli ürün kullanmalarını, TSE belgeli ürünleri tercih etmelerini ve yasal haklarına sahip çıkmalarını dile getireceğiz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız dolayısıyla da evlerine ve işyerlerine Türk bayrağı asmalarını isteyeceğiz. Özgürlüğümüzün timsali ve bir numaralı Türk standardı olan Türk bayrağını böylece tüm esnafa ve tüketicilere hediye etmiş olacağız. Bu çalışmayla ‘Milli Ses Ver’ projesinin ‘Bayrağına ve Hakkına Sahip Çık’ bölümünün başlangıcını Dikkaldırım’dan vereceğiz. Bu milli sesin önce Bursa’yı, sonra Türkiye’yi kaplamasını istiyoruz. Kısaca biz tüketicilerimizden, her şeyi devletten beklemek yerine, kendi sorumluluklarını yerine getirmesini istiyoruz. Yabancı marka hastalığını bir kenara bırakarak, yerli ürünleri tercih etmelerini istiyoruz. Kalitesiz ürünler yerine, TSE belgeli ürünleri talep etmelerini istiyoruz.” 

HER YERE BAYRAĞIMIZ 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Dikkaldırım Mahallesi Muhtarı Mustafa Özderya, “Kalite Birliği’nin bu güzel projeyi mahallemizden başlatmasından ötürü kendilerine teşekkür ediyoruz. Dikkaldırım Mahallemizin sakinleri kalitelidir, kaliteyi bilir, kaliteyi tercih ederler. Önümüzdeki günlerde TSE belgeli ürünlerin mahallemizde satılması için esnafımızla görüşmeler yapacağız. Mahallemize TSE belgesiz ürün girmesini istemiyoruz. 28 Ekim günü muhtar olarak sahada olacağım ve 29 Ekim sabahı Dikkaldırım Mahallemiz şanlı bayrağımızla donanmış olacak” dedi.

TSE CAN GÜVENLİĞİMİZ

Hüdavendigar Mahallesi’nde böyle bir çalışmanın ilk defa olacağına dikkat çeken Muhtar Mustafa Pala ise “TSE milli bir kuruluşumuzdur. Verdiği belge bizim can güvenliğimizdir. Biz bunu biliyoruz. Esnafımızdan rica ediyoruz, TSE belgesiz ürünleri reyonlara koymasınlar. Mahalle sakinlerimize de şöyle sesleniyoruz, TSE belgesiz ürün satın almasınlar. 29 Ekim günü Hüdavendigar’da her ev ve iş yerine Türk bayrağı asılması projesinde bulunmaktan memnunuz. Haklarımızı bileceğiz, haklarımızı arayacağız, Türk bayrağını her yere asacağız. Bayrağın olduğu her yerde varız. İçinde bulunmuş olduğumuz bu günleri birlik ve beraberlik içinde atlatacağız. Yerli ürünleri ve TSE belgeli ürünleri tercih edeceğiz” diye konuştu. Ziyaret sonunda Mustafa Karaman, muhtarlara Türk bayrağı takdim etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500