Advert

Dersimiz hayvan sevgisi

Osmangazi Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Haftası dolayısıyla öğrencilerilerle buluştu.

Dersimiz hayvan sevgisi

 

Özel Eğitim Meslek Lisesi öğrencilerine hayvan sevgisi, bakımı ve sahiplenilmesi konularında seminer verildi. Okula getirilen bir köpeği seven öğrenciler, hayvan sevgisini uygulamalı olarak yaşama fırsatı buldu.

Veteriner İşleri Müdürü Veteriner Hekim Dilek Yosun, merkezin sahip olduğu imkanlar, hizmet kalitesi ve büyüklük bakımından Avrupa’nın en büyük ve en modern tesisi olduğunu söyledi. Barınağa getirilen sahipsiz sokak hayvanlarının bakım, tedavi ve barınma gibi temel ihtiyaçlarının son derece sağlıklı ve steril ortamlarda karşılandığını ifade eden Yosun, tesisteki birimler hakkında da ayrıntılı bilgi verdi.
Yosun’un slayt eşliğinde gerçekleştirdiği sunumun ardından söz alan Veteriner Hekim Kadir Özdemir, çocukların pet-shop yerine barınaklardan hayvan sahiplenmelerini istedi. Özdemir, “Barınağımızdaki hayvanların her biri bakımları ve aşıları yapılmış, son derece sağlıklı hayvanlar. Evinde kedi ya da köpek bakmak isteyen vatandaşlarımız, uygun şartları taşımaları halinde seçtikleri hayvanı ücretsiz olarak sahiplenebiliyor” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500