BURSA
Giriş Tarihi : 10-06-2020 10:16   Güncelleme : 10-06-2020 10:16

Damaklar şenlendi

Hayata geçirdiği projelerle Bursa’ya renk katan ve lezzetli ürünleriyle vatandaşların vazgeçilmezi olan Tarihi Taş Fırın, bu kez de virüsle mücadele eden sağlıkçılara simit ve tahanlı dağıttı. İşletme sahibi Gürsel Kavan, “Mücadelenin en büyük destekçisiyiz” diyerek, vatandaşlara da uyarılarda bulundu.

Damaklar şenlendi

Ufuk IRGAŞ

Bursalıların gönlünde taht kurmuş olan Tarihi Taş Fırın, sık sık gerçekleştirdiği farkındalık programlarına bir yenisini daha ekledi. Koronavirüsle mücadelede etkin rol oynayan 112 acil sağlık çalışanlarını ziyaret eden işletme sahibi Gürsel Kavan, görevi başındaki sağlıkçılara simit ve tahanlı dağıttı. Sağlıkçıların hakkının ödenemeyeceğini dile getiren Kavan, mücadele ile bu sürecin de üstesinden gelineceğini ifade etti.

MÜCADELEYE TAM DESTEK

Virüsün atlatılması adına her vatandaşa görev düştüğünü belirten Kavan, sağlıkçıların emeğinin hiçe sayılmaması için tedbirli olunması gerektiğini dile getirdi ve ekledi: “Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19’un 11 Mart'tan itibaren ülkemizi de etkilemesiyle birlikte sağlık çalışanları ve devletimiz onurlu bir mücadele vermiştir. Bu büyük mücadeleye biz de Tarihi Taş Fırın ailesi olarak destekte bulunmak istedik. İkramlarımızı bütün sağlık kuruluşlarına ulaştırarak katkıda bulundum.”

BU SAVAŞI KAZANACAĞIZ

Gürsel Kavan, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Bütün ekibim adına tüm sağlık çalışanları başta olmak üzere, Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’ya ve tüm sağlık çalışanlarımıza çok çok teşekkür ederim. Evet, bildiğiniz gibi 100 yıl önce atalarımız Çanakkale'de destan yazdılar. Koronanın bulaşmasıyla da bakanımız ve sağlık çalışanlarımız gerçekten Türkiye'de bir destan yazdı. Onları unutmayacağız, her zaman onların yanında olacağız. Karşımızdaki düşman görünmez olabilir ama bizler tedbirlerimizle bu savaşı kazanacağız. Gerekmedikçe evde kalınmalı diyorum ancak dışarı çıkıldığında da sosyal mesafe ve maske takma kuralının aksatılmaması gerektiğini hatırlatmak istiyorum.”