BURSA
Giriş Tarihi : 03-09-2020 09:15   Güncelleme : 03-09-2020 09:15

 Dağ ve deniz havasının buluştuğu yaşam alanı: Çamlıkpark

Şehrin gürültüsünden, havasından uzak,  çamlar arasında oksijen deposu hüviyetindeki konumuyla açılmış olduğu 9 aylık süreçte Bursa, Mudanya ve Güzelyalı başta olmak üzere  yoğun bir teveccüh gören Çamlıkpark’ın Müdürü Sercan Yıldız ile birçok konuyu ele aldığımız  keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

 Dağ ve deniz havasının buluştuğu yaşam alanı: Çamlıkpark

Özkan YILDIRIM

    Sercan Bey, öncelikle bizleri bu doğa harikası mekanınızda   misafir ettiğiniz için teşekkür etmek istiyorum. Sercan Yıldız  kimdir?  Öncelikle sizi bir tanıyalım isterseniz.

Ben Sercan Yıldız, 1992 doğumluyum, Sofia Üniversitesi İnşaat Fakültesi’nden 2013 yılında mezun oldum. Mezun olduktan sonra  inşaat firmamızda  çalıştım, geçtiğimiz sene Büyükşehir Belediyesi'nden ihale usulü ile Çamlıkpark’ı burasını  kiraladık. Geldiğimizde tabii öncelikle halı saha ile ilgili bir çalışma yaptık, kışın piknik olmadığı için önceliğimizi  halı sahaya verdik. Halı sahada birkaç değişiklikler yaptık, zeminde, filelerde eksiklikler vardı onları düzelttik, soyunma odalarını vesaire tesisi her şeyi baştan aşağıya yeniledik. Bakımsız olduğundan tabii yıpranmıştı tesisi   baştan aşağıya  ele  aldık. Sonra mesire alanımızdaki oturma grupları anlamında  sadece sabit gruplar  vardı 40 adet, biz buna  ilave  oturma grupları ekledik ve  120'ye çıkarttık. Tabii burada sosyal mesafeye uygun bir şekilde bu pandemi de önlemlerimizi de aldık ailelerin burada rahat bir şekilde piknik yapmasını sağlamaya çalışıyoruz. Aynı zamanda yine barbeküler de mangal yapılan alanlarda da eksiklikler vardı oralarda da güzel bir düzenlemeye gittik, yenilemeler yaptık. Bakımlı kullanılabilir bir duruma getirdik .

 HER ŞEY DÜŞÜNÜLMÜŞ

Kafeteryada ve tesislerde de yenilemelere gittik. Ayrıca mescidimiz de var burada görmüş olduğunuz gibi insanlarımız oradan da istifade edebilmekteler. Bunun yanı sıra mesire alanı içerisinde 6 adet çeşmemiz var, su ihtiyacı olduğunda insanlarımız buradan bu ihtiyaçlarını karşılayabilmekteler. Tuvaletleri, lavabolarıyla futbol sahamız ile gerçekten çok güzel bir hizmet veriyoruz. Bursa'da ki havadan farklı olarak, burada çamlıklar arasında maç yapmanın zevki bir başka güzel. Buraya Güzelyalı'dan bile  yürüyerek gelen aileler var. Ayrıca burada bir büfemizde var gelen ailelerin eksiklikleri olması durumunda büfemizden karşılayabilmekteler. Bunun yanı sıra bütün çevremiz çitle  sarılmış, çevrelenmiş durumdadır, sadece bir tek girişimiz, çıkışımız vardır. Bizim için güvenlik en önemli unsurlardan biridir. Oyun  alanlarında  çocuklar güzel bir şekilde eğlenebilmekteler. Ayrıca yangınların oluşmaması ile ilgili kontrollerimizi de sıklıkla yapmaktayız. Yine temizlikte çok önemli, görevli arkadaşlarımız burasının temizliğine büyük önem vermekteler, gelen konuklarımızda oluşan çöplerini direk çöpe atmaları için  bir çok noktaya çöp konteynırları yerleştirmiş durumdayız.  Temizlik bizim için olmazsa olmazdır..


  • Peki Sercan Bey , Çamlıkpark’ta daha ne gibi değişimler göreceğiz ileriki süreçte?

KONUKLARIMIZA  SÜRPRİZLERİMİZ VAR

Özkan Bey bunu kesin olarak söylemek isterim ki; Buraya gelen bir daha geliyor buranın doğası,  oksijen deposu havasını  gerçekten insanlar çok seviyor. İnşallah bir haftaya kadar çiğ et satışlarımızda burada başlayacak, isteyen aileler ilave et köfte vesaire gibi ihtiyaçları olması durumunda bizzat bizden temin edebilecekler. Ayrıca yine kış aylarında burada paintball oyun sahası kurmayı planlıyoruz. Bununla ilgili hemen alt tarafımızda gerçekten çok güzel bir alanımız mevcut, burada böyle bir hizmet vermeyi planlıyoruz. Ayrıca ilkbaharla birlikte burada bir kahvaltı salonu açmayı düşünüyoruz bu konuyla ilgili zaten izinlerimiz  mevcut ,doğayla uyum içerisinde  böyle bir kahvaltı salonu açma  planımız var.

ULAŞIM AÇISINDAN DA ÇOK ELVERİŞLİ

Cumartesi ve pazar günleri burası gerçekten bayağı dolu oluyor. Dediğim gibi 120 tane oturma grubumuz var, ailelerin beş altı kişi gelmiş olduğunu düşünürseniz,  buna birde çocukları da  eklersek  bu 900'ü bile bulabiliyor, bu manada bütün Bursalıları, Mudanyalıları, Güzelyalı'da ikamet eden herkesi buraya bekliyoruz bir kere gelmeleri durumunda zaten bizim müdavimimiz  olacaklardır diye düşünüyorum. Buradan herkese son olarak sevgilerimi, saygılarımı  göndermek istiyorum.

  •    Şimdi de Çamlıkpark’a aileleriyle birlikte mangal yapmaya gelen bir kaç vatandaşımızla yapmış olduğumuz sohbetleri sizlere  aktarmak istiyoruz.

HAVANIN EN GÜZELİ

   Mustafa Yılmaz; Birkaç ay önce arkadaşımdan duymuştum burasını ,biz de ailecek gelelim dedik, 2 ay kadar önce, bugün dördüncü  gelişimiz. Gerçekten çok hoşumuza gitti gördüğünüz gibi çocuklarımız oyun gruplarında oynarken ben mangalı yapıyorum hazırladığım da onları çağırıp oturup yiyeceğiz. Ayrıca burada hava da çok güzel,serin, hem deniz havası hem dağ havası karışık. Herkese burayı kesinlikle tavsiye ediyorum.

Nesrin  Dağlar; Eşim çalışıyor ben de annemi babamı çocuklarımı aldım geldim. Güvenlikli olması barbekülerin hazır olması çok güzel çok temiz bir ortam ayrıca. Biz Güzelyalı’dan geliyoruz, neredeyse  oradan burası yürüme mesafesinde. Her gelişimizde gittikçe kalabalıklaştığını da ayrıca gözlemliyorum.

 Ömer Çerçi; Ailecek neredeyse 2 haftada  bir buraya geliyoruz, Annem ve babamlarda burayı çok sevdiler. Ayrıca mescidinde olması çok güzel. Top sahasının çamlar arasında olması  hakeza çok güzel. Orada top oynamak da  çok zevkli olur diye düşünüyorum. Çok güzel bir yer çok temiz havası var.

HER YERDE ÇEŞMELER VAR

Tunç Elmacı; Arkadaş tavsiyesi üzerine gelmiştik ama şimdi neredeyse buranın müdavimi olduk, çocuklarda burayı çok sevdi. Salıncaklarda sallanıyorlar her köşede ayrıca çeşme olması da çok iyi,  mesire alanlarında gerçekten suyun olması çok önemli ,burada her şey düşünülmüş otoparkından güvenliğe kadar  her şey. Buradan bu tesise  hayat veren herkese teşekkür etmek istiyorum, gerçekten güzel düşünülmüş bir proje ve kesinlikle düşünmeden herkesi  buraya davet etmek istiyorum. Çok uzak olmaması Mudanya'ya Bursa'ya , çok yakın olması ulaşım açısından da  elbette çok olumlu. Böyle bir yere ulaşabilmek için saatlerce yol gitmek zorunda değil siniz.

Göynüklü Mahallesi Eski Mahalle Caddesi Güzelyalı Mesire Alanı 16960  Mudanya/BURSA

 0 530 220 41 58

 rezervasyon@camlikpark.com