Advert

ÇÜRÜTMEYELİM BAĞIŞLAYALIM

Bursa’da Organ Nakli ve Bağışı Haftası münasebetiyle genç nesilleri bilgilendirmek üzere Acıbadem Bursa Hastanesi hekimleri tarafından birçok okulda öğrencilere seminer verildi

ÇÜRÜTMEYELİM BAĞIŞLAYALIM

Organ Nakli ve Bağışı Haftası sebebiyle gençleri bilgilendirmek ve gençlerde organ bağışına yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla Acıbadem Bursa Hastanesi hekimleri tarafından öğrencilere yönelik seminer verildi. Organ Nakli Koordinatörü Dr. Salih Gülten, Karaciğer Nakil Merkezi’nden Dr. Hikmet Aktaş ve Böbrek Nakil Merkezi’nden Prof. Dr. Bülent Oktay tarafından organ naklinin önemi genç nesillere aktarıldı. Özel Şahinkaya Koleji, Gürsu Latif Dörtçelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel Tan Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri anlatılanları can kulağı ile dinledi.

BAŞKALARINA DA UMUT OLALIM

Organ naklinin tarihi ve organ yetmezliğinin insan sağlığını nasıl tehdit ettiğini yeni nesillere aktarmaya her fırsatta devam edeceklerini bildiren Bülent Oktay, “Türkiye, canlı verici organ naklinde dünyada ilk sıradadır. Kadavradan organ naklinde ise aynı başarının yakalanması için özellikle genç nesillerin bilinçlenmesi gerekmektedir. Organ bağışı ve naklinin yaygınlaşmasında sağlık ekiplerinin eğitimi ve bilgi paylaşımı son derece mühimdir. Organ yetmezliği bir insanın hayatında çok büyük sıkıntı. Tek çaresi ise organ naklidir. Böbrek ameliyatı ciddi bir ameliyat, ancak günümüzün şartları ile son derece başarılıdır. Organlarımızı çürütmeyelim, bağışlayalım. Biz bu dünyadan ayrıldıktan sonra başkalarına umut olalım” dedi.

NAKİL ORGAN BAĞIŞ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500