Advert

Cumhuriyet Mahallesi marka olacak

Cumhuriyet Mahallesi Muhtar Adayı Şevket Bozkurt, çok sevdiğe mahallesine hizmet etmek için aday olduğunu kaydetti ve ekledi: “Mahallemizi marka yapacağız.”

Cumhuriyet Mahallesi marka olacak

Fulya GÜVEN-Özkan YILDIRIM

Demirtaş Cumhuriyet Mahallesi'nde muhtar adaylığını açıklayarak kısa zamanda çevresinde güzel bir sinerji ortaya çıkaran Sayın Şevket Bozkurt ile güzel kapsamlı bir röportaj gerçekleştirdik.

Şevket Bey sizi tanıyarak röportajımıza başlayalım isterseniz…

1958 Ankara Polatlı doğumluyum.  Uluslararası nakliye işi yaptığımdan dolayı toplam 23 ülke gördüm. Türkiye'de de şehirlerarası otobüsçülük yaptığımdan ülkemizde de gitmediğim görmediğim şehir kalmadı. Hem yurtiçini hem yurt dışını biliyorum. Bunun yanı sıra Bursa'da da gitmediğim, görmediğim mahalle, semt kalmadı. Bursa'da gördüğüm mahalleler arasında en geri kalmış olan mahallelerden biri maalesef bizim mahallemiz Demirtaş Cumhuriyet Mahallesi’dir. Demirtaş'ın toplam nüfusu 100 bini geçmiş olmasına Cumhuriyet Mahallesi olarak da 50 bin civarında nüfusu ve 24 bin seçmeni olmasına rağmen maalesef hak ettiği hizmeti alamıyor. Bu bağlamda çok geri kaldığını söylemek istiyorum. Bu da tabii bizleri ziyadesiyle üzmekte. Önce Allah sonrasında eşim dostum ile birlikte bu yola çıktık. Cumhuriyet Mahallesi Muhtar Adayı Şevket Bozkurt olarak öncelikle 2019 yerel seçimlerinin vatanımıza, beldemize ve mahallemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Ülkemizin zorlu zamanlardan geçtiği bu dönemde insanlarımızın daha sağduyulu olmasını arzu ediyorum. Kardeşlik içerisinde hoşgörülü birbirimize saygı duyarak hak edilmiş ve bu işi gerçekten yapabilecek adayların kazanmasını istiyorum bir Cumhuriyet Mahallesi sakini olarak.

Benim de bu yarışta ki hedefim; içinde yaşadığım bu mahallenin daha yaşanılabilir, refah seviyesinin daha üst seviyelere çıkarmaktır. Memleketlerinden kilometrelerce uzakta ekmeğinin peşinde olan ve burada oturmakta olan sakinlerin ortak paydada o eski günlerdeki gibi daha samimi ve daha komşuluk ilişkilerini geliştirerek sosyal bir mahalle olması yönünde çalışmalarımız olacaktır. Emekli olana kadar kendim ve ailem için birçok iş kolunda çalıştım çok şükür emekli oldum ve oturmakta olduğum bu mahallemden de çok memnunum. Artık benim için çevreme nasıl yararlı olurum sorusu önemini arttırdı ve muhtar adayı oldum. Rabbim nasip ederse ve mahalle sakinleri beni bu göreve getirirlerse elimden geleni değil, elbirliği ile elimizden gelenin daha fazlasını hep beraber yapacağız. Çünkü unutulan bir mahallemiz, boş verilen bir muhtarlığımız oldu geçmişte. Bunu hep birlikte aşacağız.

Hizmet hakkadır, hizmet halkın hakkıdır. Bu göreve gelmek için gönülden isteyen birisi olarak gerek belediyelerle gerek sivil toplum kuruluşları ile koordineli olarak birçok sorunu aşacağıma inanıyorum. Yeter ki bana bu imkân verilsin. Geciken hizmetlerin tespitini Cumhuriyet Mahallesi'nde yaşayan biri olarak ve yapmış olduğum istişare toplantıları ve araştırmalarımdan, bu kendi kaderine terk edilen mahallemin hak ettiği yere getirmek için hakkın rızasını gözeterek Allah'tan önce hayırlısını isterim ve inşallah bu yarışı hakkımla kazanacağını ümit ediyorum. Değerli Cumhuriyet Mahallesi sakinlerine saygı ve sevgilerimi iletiyorum.


 

Peki, sizi mahallenizde muhtar adaylığına getiren sebepler nelerdir?

Öncelikle dediğim gibi mahallemizin hak ettiği hizmetleri alamaması bizi bu yöne sevk etti. Eğer kazanmamız durumunda Demirtaş'ta bulunan bütün mahalleler sadece Cumhuriyet Mahallesi  değil. Dumlupınar Mahallesi, Barbaros Mahallesi, Yenimahalle hepsi için girişimlerde bulunacağız, buralara hizmetlerin gelmesiyle ilgili çalışmalar yapacağız.  Demirtaş'ta bulunan bütün mahalle muhtarları ile bir araya gelerek, el ele tutuşarak Demirtaş'a hak ettiği hizmetleri getireceğiz. Kendim emekliyim, benim paraya ihtiyacım yok, eşime dostuma ikram edecek çay param var bu bana yeter. Buradan söz vermek istiyorum. Devletten alacağım maaştan 25 kuruş bile cebime koymayacağım, ihtiyaç sahibi çocukları okutacağım, burs vereceğim. Benim hiçbir beklentim yok, vatandaşa mahalleme hizmet getirebilmek benim en öncelikli işim olacak. Burada yaşayan insanlar benim için “Şu hizmeti mahallemize getirdi” demeleri benim için yeter.

 

İŞTE EKSİKLİKLER

 

Mahallemizin eksiklikleri ile ilgili bilgi verecek olursam:

1-Ulaşım:

Şevket Yılmaz, Muradiye ve Çekirge Devlet Hastanelerine  otobüs seferlerinin sağlanması.

2- Pazar Yeri:

Mevcut pazar alanının kapalı hale çevrilmesi, yüzme havuzu civarında ikinci pazar alanının kurulmasının sağlanması.

3- Hastane ve Sağlık Ocağı:

Mevcut poliklinikteki doktor ve eksik polikliniklerin Çocuk Polikliniği vesaire tespit edilip eksiklerinin giderilmesinin sağlanması.

4- Sosyal aktiviteler kültür gezileri:

Mahallemizin sınırları içerisinde ihtiyaç sahiplerini belirleyip çeşitli kermes ve gezi turları düzenleyerek sağlanan gelirin belirlenen ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarının giderilmesi yönünde harcanması.

5- Sokak arası ve ana caddelerdeki altyapının yetersizliğinin giderilmesinin ve yeniden yapılandırılmasının sağlanması.

6- Çocuk oyun parklarının düzenlenmesi eksikliklerinin giderilmesi ve ayrıca yeni park alanlarının inşa edilip, mahalle sakinlerimizin hizmetine sunulması.

7- Demirtaş bölge mezarlığının eksiklerinin tespit edilip giderilmesi ve aydınlatılmasının sağlanması.

8- 17/D hatlı otobüs güzergâhının Çevre Yolu Caddesi 20'lik yoldan geçmesinin sağlanması.

9- Osmangazi Belediyesi, İlçe Emniyet müdürlüğü ile istişare ederek okul önleri, parklara ve sokaklarımıza Mobese kameralarının takılmasının sağlanması.

10- Eski hipodrom yolunun Yeşilşehir giriş ve çıkışlarının genişletilmesi ve akıllı kavşak yapılmasını sağlamak.

11- Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Osmangazi Belediyesi'nden talepte bulunarak mahallemize Halk Eğitim Merkezi'nin açılmasını sağlamak.

12- Mahallemizde genç kardeşlerimiz için Osmangazi Belediyesi tarafından halı sahanın yapılmasını sağlamak.

Tüm bu çalışmalarımızı Bursa Büyükşehir ve Osmangazi Belediyeleri ile istişare ederek elbirliği ile sağlanması ile ilgili yoğun çaba sarf edeceğiz. Cumhuriyet Mahallesi için varız. Cumhuriyet Mahallesi için sizlerin desteğini talibiz.

Peki, mahalle halkının size olan desteği nasıl?

Mükemmel, onlar en başından beri benim yanımdalar. Tabi ki onların bu müthiş desteği beni ziyadesiyle memnun etmekte ve bu bize bu yolda daha fazla güç katmakta. Allah'ın izniyle mahallemizi daha yaşanabilir bir hale getirmek için var gücümüzle çalışacağız ve bunu başaracağız.

AZALARI BOZKURT’UN YANINDA

Ben Ahmet Bedir, Karslıyım… Emekliyim. 12 yıldır Demirtaş'ta ikamet ediyorum. Cumhuriyet Mahallesi’nin gelmiş geçmiş muhtarları maalesef iyi bir çalışma ortaya koymadılar.  Bu yüzden mahallemiz çok geri kaldı birçok ihtiyaç eksikliği var. Bu bağlamda Şevket beyin yanında biz de yer alıyoruz; onun çalışmalarından plan ve projelerinden oldukça memnunuz. Ailecek oturabileceğimiz bir yer bile yok burada.  Kırantepe piknik alanı kaderine terk edilmiş durumda, çok güzel bir yer olmasına rağmen maalesef değerlendirilemiyor. Eskiden çok güzel bir şekilde burada güzel bir yer yapılmış olmasına rağmen son yıllarda bakımsızlıktan çok kötü durumda yine Demirtaş Barajı Tesisleri de eskiden çok güzel olmasına, birçok faaliyet ve aktiviteye ev sahipliği yapmış olmasına rağmen maalesef bakımsızlıktan şu an çok kötü durumda, eşimizi dostlarımızı götüremiyoruz.

KENDİNDEN EMİN BİR ADAY

İsmim Erdal Karagöz, 10 senedir Demirtaş’ta yap-sat inşaat işleri yapmaktayım, aslen Konyalıyım. Burada Şevket beyin listesinde aza adayı olarak girdim. O çok hırslı, kendinden emin bir şekilde sıkıntılarla ilgileniyor, biz de bu yolda onun yanındayız.

MİLLETİN DERDİ BİZİM DERDİMİZ

Ben Ümit Uyur, 1994 Ordu Fatsa doğumluyum.  Aşağı yukarı 8-9 senedir Demirtaş'ta oturuyorum. Milletin derdi ile dertlenmeye geliyoruz inşallah. Şevket ağabey ile birlikteyiz, onun listesine girdim ve inşallah güzel çalışmalar ortaya koyacağız. Biz burada her kesime hitap etmek istiyoruz. Buradaki çoğu insan gurbetçi insanların cenazesi olduğundan cenazesini memleketine götürmek istediğinde arayacağı bir insan yok, biz inşallah bunları gidereceğiz sonlandıracağız. Şu an böyle şeyler kesinlikle yok. Biz bu eksiklikleri gidermek için geliyoruz. İnşallah mahallemize güzel hizmetler vereceğiz. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500