Advert

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşuyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şu anda festival alanında kurulan platformda TEKNOFEST'te bulunanlara hitap ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşuyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:


TEKNOFEST'in ülkemize ve özellikle gençlerimize hayırlı olmasını diliyorum.

Günümüz dünyasında gerçek anlamda bağımsızlığın birinci şartı teknolojiyi tasarlayan, geliştiren, üreten ve ihraç eden ülke konumuna ulaşmaktır.

"TEKNOFEST'İN BİR SIÇRAMA OLMASINI TEMENNİ EDİYORUM"

Sadece kullanıcı olarak kaldığımız sürece özgürlüğümüzü garanti atına alamayız. Her yenilik gibi teknolojideki ilk aşama da hayal edebilmektir. Ne zaman hayal etmeyi bıraktıysak o zaman gerilemeye başladık. Milli teknoloji hamlemizin ve bu anlamda TEKNOFEST'in bir sıçrama olmasını temenni ediyorum.


TEKNOFEST kapsamındaki yarışmalara 5 binden fazla takımın katılması başlı başına bir iftihar meselesidir. Yıllardır hayranlıkla izlediğimiz pek çok etkinlik artık ülkemizde düzenleniyor.

"GÜNÜMÜZ DÜNYASINDA BAĞIMSIZLIK KAVRAMI DEĞİŞTİ"

Günümüzde güvenlik kavramının anlamı değişti. Fiziki güvenliği siber güvenlik, yapay zekayla tahkim etmiyorsanız kendinizi kandırırsınız. Dijital güvenliğiniz yoksa istediğiniz kadar fiziki tedbir uygulayın, gerçek amanda özgürlüğünüzü sağlayamazsınız.

"ECDADIMIZ LİDERLİĞİ ELİNDEN KAÇIRMIŞTIR"

Bizim ecdadımız yıllardır kendi döneminin teknolojisine öncülük etmiş ne yazık ki daha sonra liderliği elinden kaçırmıştır.

"MİLLİ SAVUNMA ALANINDA BÜYÜK GELİŞİM GÖSTERDİK"

Milli savunma ihtiyaçlarının yüzde 65'ini kendisi üretebilen bir ülke konumuna geldik. Sadece kendi ihtiyaçlarımızı karşılamakla kalmadık, ihracat yapar hale de geldik. Şu an 600 adet ayrı milli savunma projesi yürütülüyor.

"MİLLİ ÜRETİMİMİZ OLMASAYDI OPERASYONLARDA SORUNLAR YAŞIYOR OLURDUK"

Bu noktaya gelmemiş olmasaydık, yurt içinde ve dışında yürüttüğümüz operasyonlarda çok büyük zorluklar yaşıyor olurduk. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500