Advert

Çocuklar ölmesin

Türkiye’nin uyguladığı ‘açık kapı politikası’nın ardından Avrupa kapısına akın eden mülteciler sınırda büyük zorluklarla karşılaştı. Özellikle çocukların sınırda yaşadığı dram yürekleri sızlattı.

Çocuklar ölmesin
Onlar savaşın asıl mağdurları… Türkiye'nin göçmenlere 'açık kapı politikası' uygulayacağını açıklamasının ardından mülteciler Avrupa kapısına akın etti. Sınırda mülteci çocuklarının yaşadığı dram ülke gündemine oturdu. Göçmenleri kabul etmeyen Yunanistan ve Bulgaristan ise sınır kapılarında geniş önlemler aldı. Karayolu ile ülkelere giremeyen binlerce mülteci ise kiraladıkları botlara binerek ülkelere girmeye çalıştı. 
 
RAKAM 100 BİNİ GEÇTİ
İdlib'de Esed rejiminin düzenlediği saldırılar sonucunda 34 askerimiz şehit düşerken, Beştepe'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında güvenlik kurulu toplandı ve bir dizi kararlar alındı. Avrupa'ya gitmek isteyen mültecilere kapıların açılması kararı da güvenlik kurulunda alınan kararlar arasında yer buldu. Türkiye'nin bu kararı sonrası on binlerce mülteci sınır bölgelerine akın etti ve 100 bini aşkın mülteci geçiş yaptı. Yunanistan ve Bulgaristan bu gelişmeler doğrultusunda tedbirlerini arttırdı ancak zaman zaman sert müdahalelerde bulundu. (haberler.com)
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500