Advert

CHP’den Ohal Tepkisi

Kent Meydanı’nda düzenlenen ‘OHAL değil Demokrasi’ eyleminde konuşan CHP Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş, OHAL’in uzatılmaması gerektiğini dile getirdi.

CHP’den Ohal Tepkisi

 

Hasan Alp ÖZBEN-Fulya GÜVEN

Cumhuriyet Halk Partisi tarafından tüm illerde eşzamanlı olarak düzenlenen ‘OHAL değil Demokrasi’ eylemi, Bursa’da Kent Meydanı’nda gerçekleştirildi. CHP Bursa İl Başkanı ve parti il yönetiminin hazır bulunduğu eylem, vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. CHP Bursa Milletvekilli Erkan Aydın ve CHP Parti Meclis Üyesi Pamuk Ateşli’nin de destek verdiğietkinlikte konuşan CHP Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş,OHAL adı altında gidilen referandumu eleştirerek,“Sivil darbe ortamında, ‘Evet’ demenin devletin tüm kurumlarıyla desteklendiği, ‘Hayır’ demenin ise adeta yasaklandığı bir dönem yaşanmıştır. OHAL değil demokrasi istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

KİMSEYİ AYIRT ETMİYORLAR

Hüseyin Akkuş, OHAL durumunda Türkiye’de yaşayan hiç kimsenin can güvenliğinin olmadığınıöne sürerek, “AK Parti iktidarının muhaliflerine karşı bir sopa olarak kullandığı OHAL, giderek faşizan sınırları aşmış: Sağcı-solcu, muhafazakâr-sosyal demokrat; kimseyi ayırmadan tüm toplumu baskı altına alan otoriter bir rejime dönmüştür. OHAL ile ülkemizde hiç kimsenin can ve mal güvenliği kalmamıştır” değerlendirmesinde bulundu.

Milli irade yok sayılıyor

OHAL’e yönelik açıklamalarına devam eden Hüseyin Akkuşsözlerini, kurduğu şu cümlelerle sürdürdü: “OHAL, milli iradeyi yok sayarak, belediye başkanlarını görevden uzaklaştırıp, belediyelere kayyum atamaktadır. OHAL, hâkim ve savacıların, bir parti genel başkanı önünde iliklediği cübbelerdir. OHAL, Doların 4 TL’yi, Euro’nun 5 TL’yi aşması sonucu Türk parasının değer kaybetmesidir.” OHAL’e son verilmesi gerektiğini söyleyen Hüseyin Akkuş, “Hukukun askıya alındığı, parlamentonun yok sayıldığı, milli iradenin tanınmadığı, milletvekillerinin rehin alındığı faşizm düzeni ortadan kalkmalıdır. Sadece bu meydandan değil, Türkiye’nin her yerinden uyarımızı yapıyoruz” açıklamasını yaptı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500