GÜNDEM
Giriş Tarihi : 03-02-2020 00:29   Güncelleme : 03-02-2020 00:29

CHP kimsesizlerin kimsesidir

CHP İl Başkanlığı’nda adaylığını açıklayan Güner Aklan, “Gazi Mustafa Kemal ‘Cumhuriyet Halk Partisi kimsesizlerin kimsesidir’ demiş ve biz bu nedenle mağdurun ve mazlumun adresini sormamak adına Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığına adayım” dedi.

CHP kimsesizlerin kimsesidir

Özlem ATAÇ
CHP İl Kongresi öncesinde Güner Aklan da İl Başkanlığı’nda düzenlenen toplantıda adaylığını açıkladı. Toplantıya adaylıklarını açıklayan İl Başkanı Hüseyin Akkuş, Erol Gülmez, İsmet Karaca ile CHP Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu katıldı. Güner Aklan’dan önce açıklama yapan Hüseyin Akkuş, “CHP’de geçtiğimiz günlerde adaylık açıklaması yapan ben Hüseyin Akkuş olarak, İsmet Karaca ve bizden önce Erıl Gülmez arkadaşımızın aday olması Cumhuriyet Halk Partisi’nin kendi iç dinamikleri içerisinde demokrasiyi ne kadar içselleştirdiğini ve Türkiye’ye demokrasiyi ne kadar güzel vaat ettiğini görüyoruz. Güner Aklan arkadaşımıza da başarılar diliyorum. İnşallah kendisinin ve CHP’nin geleceği için önemli bir kongre olur”  dedi. 

BİRİNCİ BASAMAK ÖN SEÇİM
 “Bugün karşınıza il başkan adayı olarak çıktıysam bunu parti içindeki siyasi kanalları sonuna kadar açan Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na borçluyum” diye konuşmasına başlayan Aklan şöyle konuştu. “2 yıl önce yapılan il kongresiyle başlayan ciddi ayrışmalar ve kutuplaşmalar sürecini hep birlikte yaşadık. Oysa bizim birliğe, beraberliğe ve samimiyete paylaşmaya dayanışmaya ihtiyacımız olduğunu hepimiz biliyoruz. Ancak bu süreçte bunları kendi öz eleştirilerimizi de yaparak söyleyelim, bu güne kadar gerçekleştiremedik. Bundan sonra bu parti içi barışı ve huzuru hep birlikte yakalayacağımıza inanıyorum. Ben parti içinde huzuru, dayanışmayı ve samimiyeti gerçekleştirmek için il başkanlığına adayım. Yine her platformda parti içi seçimlerin tamamında ön seçimleri dile getirmeye, ön seçimi savunmaya ve ön seçimin gerçekleşmesi için bu partide bütün gücümle çalışmaya adayım.” 

PARTİLİMİZİN HAKLARINI SAVUNMAK GÖREVİM
Mahallelerden başlayarak bütün seçimlerde çarşaf listeyle seçimlerin gerçekleşmesi için aday olduğunu söyleyen Aklan, “10 gün sonra yapılacak il kongremizde çarşaf listeyi destekleyeceğimizi, çarşaf liste için tercihimizi kullanacağımızı, blok listeye oy vermeyeceğimizi ve imza vermeyeceğimizi sizlerin huzurunda bir kez daha tekrarlıyorum. Parti üyelerimizin parti içinde ve parti dışında haklarını savunmak için adayım. Onların her türlü mağduriyetinde yanında olmak ve destek olmak için adayım. Biliyorum ki zaman zaman örgüt üyelerimiz bu konuda yakınmalar içinde ‘parti bana sahip çıkmıyor, parti beni bazı yerlerde yalnız ve eksik bırakıyor’ ben burada bir kez daha belirtmek istiyorum, partimize eğer görevler yüklemek ne kadar bu tüzüğün tanımlarında varsa partilimizin de haklarını bu tüzüğümüz ortaya koymuştur. Ben bu partilimizin haklarını sonuna kadar savunmak için bugün il başkanlığına adayım” diye konuştu. 

AYRIŞTIRAN SİYASETE KARŞIYIM
“Son dönemin hastalıklarından biri olan bizleri ayrıştıran ve ötekileştiren etnik köken ve mezhep siyasetine sonuna kadar karşıyım” Aklan son olarak şu sözlerle seslendi: “Bunu partimden ve Bursa teşkilatımdan silmek için il başkanlığına adayım. Gazi Mustafa Kemal ‘Cumhuriyet Halk Partisi kimsesizlerin kimsesidir’ demiş ve biz bu nedenle mağdurun ve mazlumun adresini sormamak adına Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığına adayım. Belediye Başkanları ve milletvekillerinin kongrelerde taraf tutmasını doğru bulmuyorum. Önümüzdeki yerel seçimlerde Büyükşehir Belediyesini ve 17 ilçe belediyesini CHP’ye kazandırmak ve genel seçimlerde CHP’yi Bursa’da birinci parti olarak çıkarmak için göreve talibim.”