Advert

BÜYÜKLERE ‘JUNIO’SHOW!

BTSO’nun öncülüğünde TÜYAP ve BEKSİAD ortaklığında gerçekleştirilen Junioshow Fuarı, kapılarını açtı. Bebe ve çocuk tekstili firmalarını buluşturan fuar, 14 Ocak’a kadar ziyaret edilebilir.

BÜYÜKLERE ‘JUNIO’SHOW!

 

Semih ŞAHİN

Bursa'yı fuarcılık merkezi haline getirmek için yoğun çalışma içerisinde olan Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), TÜYAP Bursa Fuarcılık ve Bebe Çocuk Konfeksiyonu Sektörü Sanayici ve İşadamları Derneği (BEKSİAD) ile birlikte yılın ilk fuarını başlattı. 56 ülkeden 200 katılımcı firmaya ev sahipliği yapan Junioshow Fuarı, 14 Ocak'a kadar sürecek. Etkinliklerle dolu olan fuarın açılışında, Genç Tasarımcılar Yarışması’nın ödül töreni gerçekleştirildi ve ödüller sahiplerine teslim edildi. Bugün saat 12.00 ve 15.00’da ise fuar alanında defile düzenlenerek etkinlikler hız kesmeden devam edecek.

“HER GEÇEN YIL DAHA DA BÜYÜYOR”

Fuarın açılış konuşmasını yapan TÜYAP Bursa Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, fuarın gerçekleşmesinde katkısı olan kurum ve kişilere teşekkürlerini sundu. Düzenlenen fuarların her geçen yıl kalitesinin arttığını ve katılımcı sayısının da yükseldiğini söyleyen Ersözlü, "Fuarımız geçen yıla göre büyüdü ve her geçen yıl büyümeye devam ediyor. Öncelikle bu özverili çalışmalarımızda bizlere destek olan BEKSİAD yönetimine, BTSO yöneticilerine ve oluşturmuş olduğumuz fuar komitesine teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Güzel bir çalışma örneği gösterdik. Bir yıllık bir çalışmanın ardından karşınızdayız. 200 üretici firma ilk defa böyle bir fuarda bir araya geliyor. 30 bin metrekarelik bir alandaki konsept stantlarda ilkbahar yaz ürünlerini sergiliyorlar. Aldığımız kararla birlikte bu fuarı yılda iki kez düzenleyeceğiz. Yılın ilk fuarında yeniliklerimiz ve etkinliklerimiz var. Tasarım yarışmamızın ödüllerini sahipleriyle buluşturacağız. BTSO'nun bu fuarda da ikili iş görüşmeleri sayesinde yurtdışından getirmiş olduğu iş adamları var. 56 ülkeden iş adamı fuarda firmalarla buluşmaya başladı.  Fuarın Bursa'ya ve sektöre hayırlı uğurlu olmasını  diliyorum. Bu fuarda bizleri yalnız bırakmayan bütün katılımcılarımıza teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Stantların ilk ziyaretçisi Vali Küçük

Fuarın açılışa katılan Vali İzzettin Küçük, katılımcı firmalara başarılar diledi. Stantları gezen Vali Küçük, yılın ilk fuarına katılım gösteren firmaların yeni sezon ürünlerini inceledi. Basın emekçilerini de unutmayan Vali Küçük, gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Bayramı’nı kutlayarak, "Bütün basın camiasının gününü kutluyorum. Gece gündüz, yaz kış demeden haber peşinde koşturuyorsunuz. Çok zor ve feragat gerektiren bir mesleğiniz var. Çoğu zaman tehlikeler içerisinde oluyorsunuz. Bazen güzel haberler veriyorsunuz, bazen de iş gereği olumsuz şeylerle gündem oluşturuyorsunuz. Sonuç olarak hayatın tamamını yaşıyorsunuz. Bütün basın camiasının bu özel gününü tebrik ediyorum" dedi.

BTSO TÜYAP BEKSİAD JUNİOSHOW BURSA FUAR
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500