Advert

BÜYÜKANNE MAAŞINA REKOR BAŞVURU

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı işbirliğiyle torunlarına bakan büyükannelere maaş ödenmesinin önünü açan ‘Büyükanne Projesi’ne rekor başvuru geldi.

BÜYÜKANNE MAAŞINA REKOR BAŞVURU

 

Semih ŞAHİN

9 Şubat itibariyle başlayan ve torunu olan büyükannelere 12 ay süreyle karşılıksız olarak 425 TL ödenmesi planlanan ‘Büyükanne Projesi’ne beklentilerin üzerinde başvuru yapıldı. Pilot bölge olarak belirlenen illerde ilk 3 gün içerisinde asıl listenin 5 katından fazla başvuru geldi. Çocuk sahibi olanlara destek niteliğinde hayata geçirilmek istenen projeye 3 günde 30 bin başvuru oldu. İstanbul, İzmir, Bursa, Ankara, Kayseri, Sakarya, Antalya, Konya ve Tekirdağ, uygulama için pilot bölge olarak gösterildi. Torununa bakan büyükannelere 12 ay boyunca maaş bağlanmasının önünü açan bu projeye 28 Şubat’a kadar başvuru yapılabilecek.

MÜEZZİNOĞLU BURSA'DA AÇIKLAYACAK

Projeye göre, pilot bölge ilan edilen illerde bulunan toplam 6 bin büyükanne 12 ay boyunca devletten maaş alacak. Yapılan hesaplamalara göre; İstanbul, Bursa ve İzmir’de bin’er, Ankara, Sakarya, Kayseri, Konya, Antalya ve Tekirdağ’da ise 500’er olmak üzere toplam 6 bin aile bu projeden faydalanabilecek. Yapılan başvurular çeşitli kriterlerden geçerek değerlendirmeye alınacak. Bursa’da Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü’ne elden yapılan başvuruların sayısı 130… İnternet üzerinden online olarak yapılan başvuruların sayısını ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun Bursa programları içerisinde açıklaması bekleniyor.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500