Advert

BURYAP VE KARASU İNŞAAT 'EĞİTİMCİLER'E DEĞER KATACAK

Kentsel dönüşüm projesi kapsamında depreme dayanıklı ve modern bir şekilde yeniden inşa edilecek olan Eğitimciler Sitesi'ne, site sakinlerinin onay vermesi halinde BURYAP ve Karasu İnşaat kazmayı vuracak.

BURYAP VE KARASU İNŞAAT 'EĞİTİMCİLER'E DEĞER KATACAK

 

Semih ŞAHİN

Büyükşehir belediyesi ve yerel belediyelerin de desteğiyle Bursa'da titizlikle yürütülen kentsel dönüşüm projeleri hızla hayata geçirilmeye devam ediyor. Kentsel dönüşüm yapılacak olan bir diğer bölge ise Nilüfer'e bağlı olan Eğitimciler Sitesi. 5 kat 19 bloktan oluşan Eğitimciler Sitesi BURYAP ve Karasu İnşaat işbirliğiyle yeniden yapılandırıldığı taktirde 8 kat olarak hizmete girecek ve artan alanlar da dairelerin geniş olması için ilave alan olarak eklenecek. Katılımcıların sorularına geçmeden önce yaptıkları projelerden ve yatırımlardan bahseden BURYAP İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Yasin Sağer ve Karasu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Karasu, site sakinlerine seslenerek Eğitimciler Sitesi'ne dair hazırlamış oldukları inşaat planının taslağı hakkında bilgiler verdi.

KALİTEDEN ÖDÜN YOK

BURYAP İnşaat işbirliğiyle modern ve kaliteli bir hizmet anlayışla eşsiz bir site kuracaklarını söyleyen Ali Karasu, "Bugüne kadar yapmış olduğumuz projeler ortadadır. Bizler kaliteden asla ödün vermeden Eğitimciler Sitesi'nin yerine Bursa'da örnek olarak gösterilebilecek olan bir site kurmayı planlıyoruz. Sizler onay verdikten sonra 24 ayda projeyi bitirmeyi hedefliyoruz. Kat sayısını artırarak daha geniş daireler yapmayı planlıyoruz. Otoparkından havuzuna, dükkanından ortak kullanım alanlarına kadar projelerimizi hazırlayarak sizlerin görüşüne sunacağız. Bir sitede olması gereken her şey Eğitimciler Sitesi'nde yer alacak" dedi.

Kira devletten

Site sakinlerinin sorularını tek tek cevaplayan Ali Karasu, geçerli olan bütün prosedürleri ve yasal yolları da katılımcılarla paylaştı. Site sakinlerinin evlerinden çıktığı aşamada yerleşmiş oldukları evlerin kirasının 18 ay boyunca devlet tarafından ödeneceğini söyleyen Karasu, 24 ayda da site sakinlerine dairelerini teslim edeceğini söyledi. Arada kalan 6 aylık kira bedelinin ise işi aldıkları taktirde site yönetimiyle görüşerek halledilebilir bir noktaya getireceklerini vurgulayan Karasu, "Yapılması planlanan bu büyük projeye talibiz. Bizler üzerimize düşen görevi fazlasıyla yerine getireceğiz. Sizlerden sadece biraz özgüven ve cesaret bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

 

BURYAP KARASU YASİN SAĞER ALİ KARASU
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500