Advert

Burun estetiği deyip geçmeyin

Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bahadır Baykal, ülkemizde en sık yapılan estetik ameliyatların başında burun estetiğinin geldiğini belirtti.

Burun estetiği deyip geçmeyin

Bazen görsel amaçlı yapılan burun ameliyatının çoğu zaman da kişinin burun tıkanıklığını gidermek için yapıldığını kaydeden Op.Dr.Bahadır Baykal, “Amaç estetik olarak daha güzel, fonksiyon olarak rahat nefes alabilen sağlıklı bir burun elde etmektir. Burnu yüz ile uyumlu hale getirmek için burnun şekli, büyüklüğü ve genel görüntüsünde değişiklikler yapılabilir. Bu ameliyatla burun küçültülebilir veya büyültülebilir, kontüründe değişiklikler yapılabilir, burun sırtındaki kemer düzeltilebilir, burun ucunun kalkıklığı ayarlanabilir. Ancak tüm bunların ne kadar ve ne derece gerçekleşebileceğine kişinin kıkırdak ve kemik yapısı ile cildinin kalınlığı izin verir” dedi. 

UYGUNLUK ÇOK ÖNEMLİ

Op.Dr.Bahadır Baykal, burun estetiği içi uygun adayları şöyle aktardı; “Burun oldukça geniş veya uzunsa, Burun kemiği kırık ve çökükse, Travma veya kaza sonrası burnun şekli değişmişse, Burunda gözlük kullanımını engelleyecek derecede büyük kemer varsa, Burun ucu düşükse, Burun delikleri asimetrikse, Burun aksında eğrilik varsa, Burun tıkanıklığı sorunu burnun şekil bozukluğundan kaynaklanıyorsa.” 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500