ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 16-08-2020 19:17   Güncelleme : 16-08-2020 19:17

BURSA'YI KANA BULAYACAKLARDI... YAKALANDILAR!

Bursa'da DEAŞ terör örgütü mensubunun yakalanmasının ardından devam eden operasyon kapsamında teröristle bağlantısı olduğu tespit edilen 5 şüpheli daha yakalandı.

BURSA'YI KANA BULAYACAKLARDI... YAKALANDILAR!

 

Temmuz ve Ağustos aylarında İnegöl’de 5 yerin kundaklanmasından yola çıkan Bursa Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri 15 gün boyunca 2 kilometrelik bir alanda bulunan güvenlik kameralarını inceleme altına aldı. Kameralarda kırmızı bisikletli bir kişinin yangın bölgesinden uzaklaştığını belirleyen ekipler kırmızı bisikletten yola çıkarak incelemeler sonucunda eşkalini belirlediği M.A.'yı teknik takibe aldı. Ekipler şüpheliyi İnegöl’deki saklandığı evinde yakalayarak gözaltına aldı.

ORMANLARI DA YAKIYORLARMIŞ

Şüpheli M.A.'nın emniyetteki ifadesinde, “Ben DEAŞ örgüt üyesiyim. 5 iş yerini de ben yaktım. Yaktığım yerlerin önünde çekildiğim fotoğrafları örgüte Telegram üzerinden gönderdim. 2017-2018 yılında Dearz'da 1 yıl boyunca DEAŞ'la çatıştım. 2018 yılında Türkiye'ye kaçak yollarla girerek buraya yerleştim. En büyük amacım eğer siz beni bu akşam yakalamasaydınız patlayıcı maddeleri topladıktan sonra girişi en kolay bir polis merkezi belirleyip oraya girerek kendimi patlatmaktı” dediği öğrenildi. Ayrıca zanlı M.A.'nın PKK ve DEAŞ üzerinde yapılan baskılar sonucu metropol şehirlerde eylem planlamanın imkansız hale geldiğini iş yerlerini ve ormanlık alanları ateşe vermelerinin onlar için değerli olduğunu belirttiği öğrenildi. (İHA)