Advert

Bursa’nın tarihi tuvale yansıdı

Bursa’nın tarihi yerlerini sulu boya tekniği ile çalışan Eğitim Bilimleri öğrencileri, açtıkları sergiyle vatandaşlardan büyük ilgi gördüler.

Bursa’nın tarihi tuvale yansıdı

Gülin ÖZDEMİR
Özel Onadım Eğitim Bilimleri Okulları birbirinden anlamlı etkinliklerine hız kesmeden devam ediyor. Okulun Görsel Sanatlar Kulübü öğrencilerinden Yaşar Eren Demir, Yusuf Yasir Güneş, Ayşegülnaz Işık, Yağmur Erenler ve Efe Kahraman eserlerini Zafer Plaza’da sergileme imkânı buldu. Kulüp dersleri esnasında planladıkları proje ile Bursa’nın tarihi yerlerini sulu boya tekniği ile çalıştıklarını kaydeden Görsel Sanatlar Öğretmeni Büşra Şen, öğrencilerinin çalışma sürecinde oldukça eğlenceli vakit geçirdiklerinin de altını çizdi.  

DİSİPLİN BAŞARIYA GEBE

Şen, sergi hakkındaki görüşlerini gazetemizle şöyle paylaştı: “Beş öğrencimin her biri üçer çalışma yaparak büyük bir özveri gösterdi. Öğrenciler tarihi mekânları gezdikten sonra kâğıt üzerinde uygulama şansı yakaladılar. Daha önce görmedikleri tarihi mekânları da öğrenme fırsatı yakaladılar. Öğrencilerim çalışmalarını yaparken disiplin ve istikrarla hareket ettiler. Detaylı bir şekilde sabrederek çalışmayı öğrenmeleri onlara çok şey katmış durumda.” Serginin vatandaşlar tarafından büyük ilgi görmesi dikkatlerden kaçmadı. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500