Advert

Bursa'nın parlayan bir yıldızı Yeşimspor

Büyük bir çekişmeye sahne olan, Bursa Büyük Erkekler A Ligi’nde oynadığı 22 maçta 20 galibiyet alarak şampiyonluğa uzanan Yeşimspor U17 Basketbol Takımı, mart ayında başlayacak bölgesel liglerde Bursa’yı temsil etme hakkını elde ederken, Türkiye’de bu düzeyde bugüne kadar mücadele eden en küçük yaş ortalamasına sahip takım olma başarısını gösterdi.

Bursa'nın parlayan bir yıldızı Yeşimspor

Ligin son maçında Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmada Vatan Spor Kulübü’nü mağlup eden ve ligdeki son maçların ardından törenle kupa ve madalyalarını Basketbol İl Temsilcisi Emre Bayer’in elinden alan Yeşimspor’lu oyuncular, mutluluklarını aileleriyle birlikte yaşadı. 

YEŞİM AİLESİNİN BİR RENGİ

Takımın yaşadığı şampiyonlukla ilgili duygularını paylaşan Kulüp Direktörü ve Basketbol Baş Antrenörü Cem Çağal, 2003 yılında kurulmuş olan takımlarının büyük Yeşim Ailesinin bir rengi olduğunu ve buradaki tüm yatırımın anlama dönüştürülmesi adına bir felsefe benimsediklerini söyledi. Çağal, gerektiğinde yoktan var edilebildiğine, yüreklerin birleştirilebildiğine ve şartlar ne olursa olsun inancı koruyarak çok çalışıldığı takdirde farkındalık sağlanabileceğine dikkat çekerek, tüm bu değerleri kendilerine öğreten Yeşim Tekstil CEO’su Şenol Şankaya’yı gururlandırmak için var güçleriyle mücadele ettiklerini kaydetti. Çağal, bu süreçte kendilerine verilen tüm desteğe ve gösterilen teveccühe de teşekkür etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500