Advert

Bursagaz iş sağlığı ve güvenliğinde sektöre örnek oluyor

İş sağlığı ve güvenliği uygulamalarıyla sektöründe örnek teşkil eden Bursagaz, İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi (ISG) eğitimlerine hız kesmeden devam ediyor. ISG ekibiyle TANAP (Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı) projesini ziyaret ederek iş güvenliği uygulamalarını gözlemleyen Bursagaz, üst yönetim ve birim yöneticilerini de “eğitimcilerin eğitimi” programında buluşturarak, iş kazası ve meslek hastalıkları ve sonuçları ile ilgili bilgilendirdi.

Bursagaz iş sağlığı ve güvenliğinde sektöre örnek oluyor

 

Müşteri ve çalışan memnuniyetinin yanı sıra iş sağlığı ve güvenliği yatırımlarıyla da adından söz ettiren Bursagaz, İş Sağlığı ve Güvenliği (ISG) eğitimlerine devam ediyor. Türkiye’yi bir uçtan bir uca kat eden TANAP (Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı) projesini ziyaret eden Bursagaz ISG ekibi, projenin iş sağlığı ve güvenliği uygulama örneklerini gözlemleyerek TANAP Projesi İş Güvenliği Uzmanı Önder Arabacı ve Çevre Uzmanı Abdullah Bektaş’tan bilgi aldı. Bursagaz üst yönetimi ve birim yöneticileri de “eğitimcilerin eğitimi” programına katılarak iş kazası ve meslek hastalıklarının yasal tanımları ve sonuçları ile ilgili eğitimlere katıldı. 

Bursagaz ISG ekibine TANAP projesi hakkında bilgi veren ve iş güvenliği uygulamalarını anlatan TANAP Projesi İş Güvenliği Uzmanı Önder Arabacı, ISG konusuna büyük önem veren ve örnek uygulamalar yapan Bursagaz ekibinin ziyaretten fazlasıyla istifade edeceğini belirterek, Bursagaz ISG ekibine teşekkür etti. Çevre Uzmanı Abdullah Bektaş da Bursagaz ISG ekibinin ziyaretinden dolayı memnun olduklarını dile getirdi. Bursagaz ISG olarak kendilerini sürekli geliştirdiklerini ifade eden Bursagaz İş Sağlığı ve Güvenliği Sorumlusu Yunus Alınca, “Güvenli doğal gaz kullanımına ve boru hatlarımızın güvenliğine büyük önem veriyoruz. İş Sağlığı ve Güvenliği Birimimiz de çalışanlarımızın güvenliğini sağlamak için gereken tüm donanıma fazlasıyla sahip. Bu tür ziyaretlerin ekibimizin örnek uygulamaları görmesi ve yararlanması açısından çok önemli olduğunu düşünüyoruz. TANAP ekibine bizleri ağırladıkları için teşekkür ediyoruz” diye konuştu. 

Bursagaz, 29 Mart tarihinde de şirket üst yönetimi ve birim sorumlularını “eğitimcilerin eğitimi” programında buluşturdu. İş kazası ve meslek hastalıklarının yasal tanımları ve sonuçları ile ilgili Bursagaz iş güvenliği uzmanı ve iş yeri hekiminden bilgi alan Bursagaz çalışanları, alınması gereken önlemler hakkında da bilgilendirildi. Programda bir konuşma yapan Bursagaz İş Güvenliği Uzmanı Safa Yılmaz Okyay, yöneticilerin iş güvenliği ve sağlığı konularında çalışanların rol modeli olduğunun altını çizdi. Hukuk Müşaviri Mustafa Aktan da Bursagaz yöneticilerinin konu ile ilgili sorularını cevapladı. Bursagaz çalışanları, sağlık riskleri ve alınabilecek önlemler hakkında da İş yeri hekimi Ersin Dursun Tosunoğlu tarafından bilgilendirildi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500