Advert

Bursa’da ‘Ponzi’ye istenen ceza belli oldu

Bursa'da, yüksek miktarda kar payı dağıtma vaadi ile 73 kişiyi toplam 13 milyon lira dolandırdığı iddiasıyla hakkında 'nitelikli dolandırıcılık' suçundan 1050 yıla kadar hapis cezası istenen 'Ponzi Arzu' lakaplı Arzu M. (39) ile 7 tutuksuz sanığın yargılanmasına devam edildi. Mütalaasını açıklayan Cumhuriyet savcısı, 13 kişiyle uzlaşan Arzu M.’nin, kalan 60 mağdurdan dolayı 'basit dolandırıcılık' suçundan kişi başına 5'er yıl olmak üzere toplam 300 yıl hapis cezası talep etti.

 Bursa’da ‘Ponzi’ye istenen ceza belli oldu

Bursa, İstanbul ve İzmir'de, yatırımcılara kendi paralarından veya sonraki katılımcılardan gelen paralarla ödeme yapılan 'Ponzi düzeni' yöntemiyle 73 kişiyi yaklaşık 13 milyon lira dolandırdığı iddia edilen Arzu M.’nin, Bursa 7'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına devam edildi. Peruk takarak görünümünü değiştirip, dolandırıcılık yaptığı iddia edilen 'Ponzi Arzu' lakaplı Arzu M., bu duruşmada başörtüsüyle hazır bulundu. Daha önceki savunmalarını tekrarlayan M., suçlamaları kabul etmedi. 

300 YIL HAPİS CEZASI İSTENİYOR
Bursa Cumhuriyet Savcısı, Arzu M. ve 7 sanık hakkında mütalaasını açıkladı. Savcı, 13 kişiyle uzlaşan Arzu M.’nin, kalan 60 mağdurdan dolayı 'basit dolandırıcılık' suçundan kişi başına 5'er yıl olmak üzere toplam 300 yıl hapis cezasını talep etti. Ayrıca diğer sanıklar G.Ş. için 22 mağdurdan 110 yıl, S.Ç. için 6 mağdurdan 30 yıl, S.T. için 3 mağdurdan 15 yıl hapis cezası istedi. Savcı, R.A., A.K., B.B. ve E.K. hakkında ise beraat talep etti. Mahkeme heyeti, mütalaanın ardından duruşmayı karar için erteledi. (DHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500